Druga porażka Cracovii ze słowackim Tatranem

Cracovia, osłabiona brakiem ośmiu zawodników z podstawowego składu, poniosła drugą porażkę ze słowackim drugoligowcem. Jedynego gola strzelił Tomasz Moskała.

W Cracovii zabrakło kontuzjowanych Łukasza Skrzyńskiego, Krzysztofa Radwańskiego i Piotra Bani oraz powołanych do kadry B na mecz z Austrią Arkadiusza Barana, Marcina Cabaja, Piotra Gizy i Michała Karwana. W ostatniej chwili ze składu wypadli Łukasz Szczoczarz i Paweł Drumlak. To spowodowało zmianę taktyki zespołu. Cracovia zagrała systemem 4-4-2 zamiast 4-3-3. Na środku obrony pojawili się Tomasz Wacek z Michałem Świstakiem, a na pozycji defensywnego pomocnika Arkadiusza Barana zastąpił jego brat Grzegorz. Trener Wojciech Stawowy nie przeprowadził żadnej zmiany.

Sparing rozpoczął się po myśli "Pasów", bo w 17. min Tomasz Moskała wywalczył piłkę przed szesnastką, wpadł z nią w pole karne, ograł obrońcę i celnie strzelił do siatki Tatrana. W odpowiedzi po groźnych strzałach gospodarzy Sławomir Olszewski ratował Cracovię przed utratą bramki. To, co nie udało się w pierwszej połowie, Słowacy zrealizowali w drugiej. Dwie minuty po przerwie testowany w "Pasach" Peter Iskra strzałem z powietrza z 10 metrów zdobył wyrównującego gola. Drugą bramkę dla Cracovii mógł strzelić Moskała, ale dwukrotnie zabrakło mu precyzji po zagraniach Krzysztofa Przytuły. W 70. min dokładną akcję Tatrana zakończył Marek Andrascik, który zdobył zwycięskiego gola dla Tatrana. Słowacy wygrali zasłużenie (w Zakopanem dwa tygodnie wcześniej też wygrali z Cracovią 2:1), a Olszewski uchronił drużynę przed wyższą porażką.

Co ciekawe, na spotkanie Tatrana z Cracovią - rozegrane przy sztucznym świetle - przyszło aż trzy tysiące kibiców, zachęconych darmowym wstępem. To była trzecia porażka Cracovii w czwartym rozegranym sparingu. We wtorek krakowianie (zostali w Preszowie) zmierzą się z pierwszoligowym Rużomberokiem.