Wygrana AKS Busko, porażka Wierniej Małogoszcz w meczach kontrolnych

Zwycięstwo i porażka to bilans weekendowych sparingów świętokrzyskich trzecioligowców. Wierna Małogoszcz przegrała w Częstochowie z trzecioligowym Rakowem 1:3 (0:1). Lepiej spisał się beniaminek - AKS Busko, który pokonał na wyjeździe Piaskowiankę 2:0 (2:0).
Spotkanie w Piaskach rozstrzygnęło się w pięć minut - w 30. prowadzenie dla AKS zdobył Mirosław Pokrywka, a na 2:0 w 35. podwyższył Wojciech Pszeniczny. W zespole beniaminka testowanych było czterech obrońców: Michał Bała z Bucovii, Marcin Karpiński z Hutnika Kraków, Dariusz Papierz z Pogoni Staszów i Marcin Murdza z Tłoków Gorzyce. Dziś beniaminek wyjeżdża na tygodniowy obóz do czeskiej miejscowości Lucina.

Sparingu z Rakowem nie będzie mile wspominał napastnik Wiernej Tomasz Fatyga - w 44. minucie przestrzelił rzut karny. Kwadrans przed końcem meczu honorowego gola dla gości zdobył Karol Drej. W zespole Andrzeja Deca sprawdzany był Mateusz Cieluch, 17-letni prawy pomocnik Jagielloni Białystok. W środę Wierna wyjeżdża na czterodniowe zgrupowanie do Sosnowca i jeszcze tego samego dnia zagra z czwartoligową Sarmacją Będzin.

AKS Busko: Mierzwa (46. Szybalski) - Karpiński, Murdza, Bała (46. Papierz), Młyńczak - Puchała (46. Gryz), Siczek (80. Pandura), Abramowicz, Pszeniczny (46. Mączyński) - Banaszek (46. Szwejka), Pokrywka (46. Jaworek)

Wierna: Maj - Piotrowski, Pawłowski, Ubożak - H. Drej, Grzyb, K. Drej, Lniany, Kaciczak - Gil, Fatyga oraz Ponichtera, Stalmasiński, Szpiega, Szymański, Piwowarczyk, Paździor, P. Kleszcz, Cieluch, Barucha, Hajduk.

Wyniki innych meczów kontrolnych: Nowiny - Naprzód Jędrzejów 3:1 (1:1), Ponidzie Nida Pińczów - Pogoń Staszów 1:1 (0:0).