Piłka nożna. Dzieciaki górą!

Świetnie spisali się reprezentanci naszego regionu w półfinale ogólnopolskiego X Pucharu TP w Piłce Nożnej dla Dzieci im. Wielgusa

Zawody rozgrywano w Kamienicy podczas obozu letniego dla najlepszych drużyn 11-latków z województw śląskiego i małopolskiego. W rywalizacji dziewcząt pierwsze miejsce wywalczył UKS Olimpijczyk Częstochowa. Podopieczne Sławomira Mizery wygrały wszystkie dziesięć spotkań, tracąc tylko dwa, a strzelając 49 goli! Piąte miejsce zajął zespół SP 50 Częstochowa. Najlepszym strzelcem turnieju była Natalia Sitarz z Olimpijczyka, która zdobyła 19 bramek. Piłkarki Olimpijczyka awansowały do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się we wrześniu.

W turnieju chłopców UKS Ajaks Częstochowa znalazł się na drugiej pozycji, ale, niestety, nie zagra w finale.

W uroczystym otwarciu zawodów uczestniczył Eugeniusz Cebrat - były reprezentant Polski w piłce nożnej, zawodnik Górnika Zabrze i GKS-u Tychy. Wszyscy zawodnicy otrzymali koszulki oraz czapeczki z logo X Pucharu TP.

Odbył się także kwiz o tematyce piłkarskiej, który stał na bardzo wysokim poziomie, młodzi piłkarze doskonale orientowali się zarówno w polskiej, jak i światowej piłce nożnej.

Oprócz atrakcji sportowych wszystkie drużyny uczestniczące w obozie miały możliwość stworzenia wirtualnej wizytówki drużyny, która pojawi się na oficjalnej stronie Pucharu TP. Dwutygodniowy obóz zakończył się 12 lipca.