KSZO Ostrowiec rozgromił Siarkę w sparingu w Tarnobrzegu

Na czterech bramkach w trzech meczach zakończył swoją serię goli w sparingach Maciej Rogalski z KSZO Ostrowiec. W Tarnobrzegu w meczu z czwartoligową Siarką z nawiązką wyręczyli go jednak koledzy. Zespół Jerzego Masztalera wygrał aż 5:1 (1:0).

Przewaga gości była bezdyskusyjna. Worek z bramkami rozwiązał po pół godzinie indywidualną akcją Mariusz Niedbała. Trzy kolejne gole padły po prostopadłych podaniach do wychodzących na czyste pozycje: Piotra Kosiorowskiego (55.), Arkadiusza Sojki (74.) i Dariusza Preisa (84.). Ten ostatni asystował też przy golu numer pięć, który strzałem głową zdobył Marcin Woźniak (87.). Honorową bramkę dla Siarki zdobył z rzutu karnego w 80. minucie Jacek Leptacz.

Zdaniem trenera Masztalera zarówno Woźniak, jak i sprawdzany w ostatnich dwóch meczach Andrzej Tychowski podpiszą kontakty z KSZO. - Siadamy do rozmów. Tychowskiego chciałbym jeszcze sprawdzić z silniejszym rywalem, ale wszystko wskazuje na to, że i już teraz można go wziąć - mówi trener KSZO.

W sobotę o godz. 11 jego zespół zagra na Rawszczyźnie z odpowiednim przeciwnikiem - drugoligowym Radomiakiem. W tym meczu w barwach gospodarzy ma się pojawić dobrze znany, występujący w ubiegłym sezonie w KSZO napastnik Grzegorz Podstawek oraz Dawid Kamrowski. Ten drugi ma 22 lata i 187 cm wzrostu, może grać w pomocy lub na obronie. Jest zawodnikiem Pogoni Szczecin, ale w ubiegłym sezonie częściej pojawiał się w meczach rezerw tego klubu. - Wciąż szukam defensywnego pomocnika i jeszcze jednego napastnika - dodaje Masztaler.

KSZO OSTROWIEC

I połowa: Kwapisz - Stefańczyk, Rogoziński, Wysocki, Warszawski - Niedbała, Berensztajn, Tychowski, Wojtal - Sojka, Rogalski

II połowa: Kapsa - Wróbel, Rogoziński (68. Wysocki), Tychowski (68. Woropajew), Łatkowski - Preis, Woźniak, Mikołajek, Kosiorowski - Sojka, Rogalski (65. Kanu)