Tomasz Rogóż wraca do Zawiszy

Piłkarz I-ligowego Zagłębia Lubin został na rok wypożyczony do bydgoskiego klubu.
- Rozmawiałem rano z dyrektorem Zagłębia i sprawa została już definitywnie załatwiona. Tomek jest ponownie naszym piłkarzem - oznajmił wczoraj Krzysztof Drzewiecki ze Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza.

- Obyśmy jak najszybciej awansowali do III ligi. To najważniejsza sprawa - mówi Rogóż, który z Zawiszy trafił do Lubina dwa lata temu. Ostatni sezon spędził w II-ligowym Górniku Polkowice.

23-letni lewy pomocnik będzie dużym wzmocnieniem zespołu Mariusza Modrackiego, bo mimo młodego wieku to już doświadczony zawodnik. To zresztą nie koniec wzmocnień ekipy Zawiszy/Tomeksu, której celem jest awans do III ligi. Przypomnijmy, że z Unii Janikowo przeszli Arkadiusz Woźniak i Jacek Łukomski. Poza tym pewna jest już gra napastnika Kujawiaka Kowal Rafała Jankowskiego i Marcina Kotarskiego z Pomorzanina Serock.

- To nie wszystko, bo rozmawiamy z jednym z obrońców bydgoskiego Chemika - zdradza Leszek Płoszaj, wiceprezes SP Zawisza. Do zespołu ma też wrócić Krzysztof Łożyński, który ma jednak kłopoty z prawem. - Chcemy dać mu szansę - dodaje Płoszaj. - Piłkarze sami się do nas zgłaszają. To dobrze świadczy o wiarygodności klubu - mówi Mariusz Walenciak, prezes SP Zawisza.

Kibice i działacze zapraszają na niedzielny, specjalny mecz Zawiszy/Tomeksu z ŁKS Łódź. To drugie już takie spotkanie, pierwsze było z Lechem Poznań, które ma być promocją futbolu. Atmosfera na trybunach na pewno będzie znakomita, bo fani obydwu drużyn darzą się sympatią (początek spotkania na stadionie przy ul. Gdańskiej 163 o 20, bilety po 7 zł, kobiety i dzieci do lat 14 wchodzą za darmo).

A wczoraj wieczorem Zawisza/Tomex zagrał sparing z beniaminkiem III ligi, Zdrojem Ciechocinek. To właśnie dopiero co pozyskany Jankowski z Kujawiaka zdobył dwie minuty przed przerwą pierwszego gola dla gospodarzy, gdy przegrywali już 0:3. Zaraz po zmianie stron, w 47 minucie rzut karny zamienił na drugą bramkę Maciej Śmiglewski. Na 4:2 rezultat rezultat ustalił jednak w 70. minucie Roger Babiarz.Wynik meczu:

ZAWISZA/TOMEX - ZDRÓJ 2:4 (1:3)

Bramki: 0:1 Nowak (3.), 0:2 Dettlaff (30), 0:3 Milewski (30., rzut karny), 1:3 Jankowski (43.), 2:3 Śmiglewski (47., rz. k.), 2:4 Babiarz (70.)

Zawisza/Tomex: Tomaszewski (46. Paczkowski) - Rogóż (75. Zakulski), Sieradzki, Wódkiewicz (46. Lamka), Śmiglewski (70. Pawski)- Łukomski (70. Kamiński), Krawczyk (46. Stawicki), Kotarski (65. Jastrzębski), Klimek (75. Krzywicki)- Woźniak (46. Wiśniewski, Jankowski (65. Nowicki)Zdrój: Sadecki - Chmielewski, Sękowski, Milewski, Dąbrowski- Kiciński, Mądrzejewski, Dettlaff, Żywica - Kretkowski, Nowak

Na zmiany: Zalewski (bramkarz), Malczuk, Mordziński, Chmielecki, Andrzejczak, Kiciński, Krzyżanowski, Oczachowski, Kretkowski, Jastrzębski, Babiarz, Jonatowski, Majchrzak, UrbańskiW innym sparingu

UNIA JANIKOWO - SPARTA JANOWIEC 1:2 (0:1)

Bramka dla Unii: Przysiuda

Unia: Ciesielski (46. Matykiewicz) - Warczachowski, Turkowski, Drajer- Szeremet, Kaźmierczak, Krysiak, Abott, Kozłowski- Przysiuda, Bzdęga

Na zmiany: Jarmuż, Gnegne, Jeziorski, Sędrowski, Młodzieniak