Szansa na medal

W drugim spotkaniu turnieju o mistrzostwo Polski Górnik Łęczna pokonał w Siemiatyczach krakowską Wisłę 2:1. Zwycięskiego gola - już w doliczonym czasie gry - zdobył Daniel Krakiewicz.

Mecz miał wyrównany charakter. Łęcznianie przystąpili do gry bez Marcina Kasperka, który pauzował za czerwoną kartkę w otrzymaną w poprzednim spotkaniu z Polonią Warszawa oraz kontuzjowanego w tym samym meczu Adriana Sypniewskiego. Oczywiście nie było także przebywających z pierwszą drużyną na zgrupowaniu w Austrii: Mariusza Pawelca, Grzegorza Tobiszewskiego, Dawida Sołdeckiego i Kamila Oziemczuka,

Przed przerwą dobrej okazji do strzelenia bramki nie wykorzystał łęcznianin Sławomir Skorupski.

Na początku drugiej połowy znakomicie strzelił Daniel Krakiewicz, ale świetną interwencją popisał się bramkarz Wisły. Po chwili groźnie uderzył głową Tomasz Iwan. Świetną okazję zdobycia gola zmarnował Dariusz Osuch, który nie trafił do pustej bramki.

W 75. minucie po rzucie rożnym Mateusz Kowalski uzyskał prowadzenie dla Wisły. Pięć minut później, także po kornerze, Górnik wyrównał. Zdobywcą bramki był Dariusz Osuch, który zmienił lot piłki po uderzeniu Tomasza Iwana. Wprawdzie futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i trafiła do rąk krakowskiego bramkarza, ale arbiter uznał, że przekroczyła linię bramkową.

Już w doliczonym czasie gry piłkarze Górnika wyprowadzili kontrę, Daniel Krakiewicz znalazł się sam na sam z bramkarzem i nie zmarnował tej sytuacji, zapewniając swojej drużynie pierwszą wygraną.

Trzeba dodać, że w inauguracyjnym meczu drużyna trenera Tadeusza Łapy uległa stołecznej Polonii 0:1. W drugim wczorajszym meczu SMS Łódź pokonał Polonię 2:0. Ostatnie spotkanie turnieju - na wagę medalu - Górnik rozegra w piątek z SMS Łódź.