Zwycięstwo KSZO Ostrowiec w kolejnym meczu kontrolnym

Drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli w sparingu przed własną publicznością piłkarze KSZO Ostrowiec. Na Rawszczyźnie pokonali Mazowsze Grójec 1:0. I znów po bramce Macieja Rogalskiego.

Dziesięć minut do końca pierwszej połowy. - Piękna akcja, po szybkim rozegraniu w środku pola Arkadiusz Sojka idealnie obsłużył Macieja Rogalskiego. Ten nie miał problemów z pokonaniem bramkarza gości - opowiadał Jerzy Masztaler, trener KSZO Ostrowiec. Dla pozyskanego w przerwie letniej napastnika był to już czwarty gol w trzech ostatnich grach kontrolnych.

Zdaniem szkoleniowca gospodarzy w pierwszej połowie głównym mankamentem jego zespołu był brak "ostatniego" podania, a w drugiej - skuteczności. Najnowszy z nabytków pomarańczowo-czarnych Richard Kanu nie wykorzystał trzech stuprocentowych okazji, kolejne dwie szanse zmarnował Mariusz Niedbała. Możliwość pokazania się miał też bramkarz KSZO Rafał Kwapisz, który dwukrotnie uchronił swój zespół przez stratą bramki. - Wciąż brakuje nam wykończenia akcji, ale mimo zmęczenia ciężkimi treningami nasza gra wygląda coraz lepiej. Świetnie dyrygował obroną Marcin Wróbel, a pozytywnie zaskoczył mnie Andrzej Tychowski, którego próbowałem w środku obrony - dodał Masztaler. 24-letni zawodnik Promienia Żary zostanie w Ostrowcu na dalsze testy. Spotkanie znów obejrzało ponad pół tysiąca osób. Dziś w Tarnobrzegu KSZO zagra z czwartoligową Siarką.

KSZO Ostrowiec: Kapsa (46. Kwapisz) - Wróbel (80. Woropajew), Wysocki (46. Rogoziński), Tychowski, Łatkowski (46. Warszawski) - Preis, Berensztajn (70. Mikołajek), Woźniak (46. Stefańczyk), Kosiorowski (60. Wojtal) - Sojka (46. Niedbała), Rogalski (46. Kanu)