Jedynka Krasnystaw w finale turnieju Wielgusa

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze Jedynki Krasnystaw wygrali regionalny półfinał Turnieju im. Marka Wielgusa i we wrześniu będą walczyć o prymat w kraju i wyjazd do Manchesteru na mecz Polska - Anglia. Dziewczęta z Olimpii Biała Podlaska zajęły trzecie miejsce
Jeden z ośmiu półfinałów X Turnieju Marka Wielgusa organizowanego przez PZPN we współpracy z Telekomunikacją Polską został rozegrany w Międzyrzeczu Podlaskim. Rywalizowały w nim po trzy najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców z województwa lubelskiego i podkarpackiego. Uczestnicy zostali wyłonieni podczas eliminacji wojewódzkich, które u nas w tym roku zakończyły się na początku czerwca w Lublinie na boisku przy ul. Rusałka. Zwycięzcy ośmiu turniejów regionalnych spotkają się we wrześniu w Spale w finale krajowym.

Lubelszczyznę w turnieju chłopców reprezentowały w Międzyrzecu zespoły Widoku Lublin, Jedynki Krasnystaw i TOP 54 Biała Podlaska, a wśród dziewcząt - Olimpia 3 Biała Podlaska, Wilki Wilków i Sokół Radzyń Podlaski.

Walka piłkarzy była niezwykle zacięta, zwycięstwo ważyło się do końca meczu ostatniej kolejki. Drużyny grały w turnieju systemem każdy z każdym - mecz i rewanż. Los sprawił, że o pierwszym miejscu decydowało spotkanie ostatniej kolejki między Widokiem Lublin i Jedynką Krasnystaw. Jedynce wystarczył remis do zajęcia pierwszego miejsca, wygrana Widoku jemu zapewniała zwycięstwo w turnieju. Mecz zakończył się wynikiem 0:0.

Przypomnijmy, że przed miesiącem w finale wojewódzkim o zwycięstwo walczyły te same drużyny. Wtedy decydowały rzuty karne, w których lepsi byli lublinianie.

Jedynka Krasnystaw od 16 do 18 września będzie w Spale walczyła wśród ośmiu finalistów o prymat w kraju. Najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców z krajowego finału w nagrodę pojadą do Manchesteru na mecz Polska - Anglia rozgrywanego w eliminacjach do mistrzostw świata.

Zespół z Krasnegostawu ma już w swoim dorobku sukcesy w turnieju Wielgusa. W roku 2001 zwyciężył w nim i w nagrodę pojechał do Legolandu. W 1998 roku zajął czwarte miejsce. W tamtym zespole grał m.in. Dawid Sołdecki, obecnie piłkarz I-ligowego Górnika Łęczna.

Jedynka grała w składzie: Sebastian Kowiński, Meteusz Borys, Łukasz Nowakowski, Sebastian Bury, Michał Łuczyn, Marek Szponar, Łukasz Turzyniecki, Norbert Wiśniewski, Mateusz Wójcik i Adrian Wojtyna. Trenerem zespołu był Marek Kwiecień.

Końcowa klasyfikacja: 1. Jedynka Krasnystaw 21 pkt. 2. Szóstka Jasło 20, 3. Widok Lublin 19, 4. TOP 54 Biała Podlaska 17.

Wśród dziewcząt zdecydowanie najlepszy był zespół Gamracika Jasło. Na drugim miejscu z dużą stratą punktową była Jedynka Przeworsk. Najlepsza drużyna województwa lubelskiego prowadzona przez panią trener Kingę Dylawerską-Wójtowicz Olimpia 3 Biała Podlaska zajęła trzecie miejsce. Zespół Wilków Wilków był czwarty, a Sokół Radzyń Podlaski piąty.