Wyniki szóstego dnia ?Wakacji z futbolem"

Niespodziewanego odkrycia dokonaliśmy w trzeciej kolejce mistrzostw Kielc szóstek piłkarskich ?Wakacje z futbolem". Okazało się, że w naszej imprezie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów gra zawodnik... czwartoligowy

Takim napastnikiem dysponuje właśnie grająca w grupie G Łysica Bodzentyn. Nazywa się Szymon Michta i zaczyna przygodę z profesjonalną piłką, wchodząc na zmiany w miejscowym zespole IV ligi. O jego już sporych umiejętnościach przekonały się bardzo boleśnie Sokoły z KSM. Szymon Michta zdobył trzy gole, a jego koledzy do efektownej wygranej dołożyli jeszcze sześć.

Drugi z piłkarzy o nazwisku Michta - tyle że Karol - był bohaterem spotkania Wąskich Jakubów z Gladiatorami z Miasta Noży. Jego gol w ostatniej minucie dał tej pierwszej drużynie trzecie z rzędu zwycięstwo. Jak się okazało, był to gol wyjątkowy podwójnie - nosi numer czterechsetny w kronice naszych mistrzostw.

Bardzo poprawić bilans bramkowy naszego turnieju mogli także gracze Bad Boys. Wystarczy powiedzieć, że w czasie pierwszej minuty meczu z FC Iniemamocni nie wykorzystali dwóch stuprocentowych okazji (a potem jeszcze przynajmniej 10!) oraz rzutu karnego. Nic więc dziwnego, że jeszcze do przerwy Źli Chłopcy przegrywali... 1:2. Choć drugą część meczu rozpoczęli równie nieskutecznie, finisz mieli zabójczy - pięć goli w ciągu ostatnich trzystu sekund meczu!

Tego, że ambicją można sporo zdziałać, dowiedli piłkarze Torpedo Chodnik. Choć za rywala mieli naszpikowaną młodymi zawodnikami Kolportera Korony ekipę Gladiatorów z Czarnowa, jeszcze w połowie drugiej części prowadzili 1:0. Bardziej ograni rywale zdołali tylko wyrównać.

Środa przyniosła także kolejny rekord skuteczności. Najlepszy wynik zespołowi Taczka Squad (13 goli) odebrali gracze Wytrawnych Melanżowników (o trzy bramki więcej przeciw Interowi Kielce). Indywidualny rekord skuteczności - 8 goli w meczu - wyrównał też ich napastnik Daniel Rabenda.

Taczka Squad nie tylko straciła rekord, ale także trzy punkty w pojedynku z FC Bocianek. Ekipa z tego osiedla radzi sobie z meczu na mecz coraz lepiej i może być groźna dla najlepszych. Trzeba jednak przyznać, że chłopcy z Bocianka sporo zawdzięczają fachowym uwagom, których zza linii bocznej udziela im jeden z rodziców.

Czwarta seria gier rozpocznie się we wtorek o godz. 9. Jako pierwsi na stadionie międzyszkolnym zameldują się tego dnia uczniowie szkół podstawowych.

Imprezę organizuje "Gazeta Wyborcza", urząd miasta, MOSiR oraz Radio Kielce.

WYNIKI I TABELE PO 3. KOLEJKACH

Gimnazja

Grupa G

FC Iniemamocni - Bad Boys 2:6 (Suchorabski, Szymak - Filipczak 3, Pedrycz 2, Matuszewski),

Gladiatorzy Czarnów - Torpedo Chodnik 1:1 (Otręba - Klisik),

Łysica Bodzentyn - Sokoły KSM-MOZ 9:0 (Michta 3, Maniara, Boszczyk, Barucha, Kaleta, Kupis, Sikora)

Grupa H

FC Junior - Borsuk 0:10 (Pawlik 6, Skrzypek, Krężołek, Golmento, Otawski),

Gladiatorzy z Miasta Noży - Wąskie Jakuby 1:2 (Rutkowski - Michta, Filipczak),

Master Skład - Sparta Kielce 0:4 (Piotrowski 2, Musiał, D. Solnica)

Grupa I

FC Telegraf - Canalinhos 2:5 (Juszkiewicz 2 - Salata 3, Iwan 2),

Immortal Team - Vive Herby 6:0 (Kołodziejczyk 3, M. Nowak, Piotrowicz, Wyżykowski),

Parszywa Dwunastka - Sparta Kielce II 0:0

Grupa J

FC Trzepak - Canarinhos 6:0 (walkower),

Inter Kielce - Wytrawni Melanżownicy 0:16 (Rabenda 8, Jaroć 5, Chiberski 2, Münnich),

Piaskownia Suków - Śpiewające Fortepiany 0:4 (Treter 2, Jamróz, Czochara)