Nowa szóstka

Środkowy Maciej Kałasz jest ostatnim nowym zawodnikiem, który wzmocnił I-ligową drużynę siatkarzy świdnickiej Avii w nadchodzącym sezonie. Wychowanek stołecznego Metra podpisał z klubem dwuletnią umowę.
W ubiegłym sezonie mierzący 201 cm Kałasz był wypożyczony do Jadaru Radom. Występował tam głównie w juniorach, ale grał także w pierwszym zespole. - W naszym przypadku można powiedzieć, że straciliśmy sześciu graczy i tylu pozyskaliśmy - mówi Krzysztof Lemieszek, trener Avii. - Mam tu na myśli tragiczny wypadek samochodowy, w którym zginęło trzech naszych zawodników, a trzech zostało poważnie rannych. Właściwie z grona poszkodowanych do sportu wraca jedynie Dariusz Jałoza. Postawiliśmy na jakość, a nie na ilość. Będziemy mieli 14 zawodników, którzy będą walczyli o miejsce w dwunastce. Po okresie przygotowawczym zadecydujemy kto u nas zostanie, a kogo wypożyczymy. Myślę, że pozyskaliśmy wartościowych graczy takich jak Wojciech Kaźmierczak czy Wojciech Pawłowski. Jestem bardzo ciekawy, jak zaprezentuje się Marcin Jarosz. Szkoda tylko, że nie przyszedł do nas Maciej Wołosz z Moderatora. Był blisko Świdnika, ale ostatecznie został w Hajnówce. Naturalnie każdy z zawodników dostanie swoją szansę i od niego będzie zależało, czy ją wykorzysta.

Warto dodać, że oprócz środkowych Kaźmierczaka (Chemik Bydgoszcz) i Kałasza (Metro), atakującego Pawłowskiego (Jastrzębski Węgiel), przyjmującego Jarosza (AZS PWSZ Nysa) do zespołu dołączyli także środkowy Łukasz Szczepaniak (Norwid Częstochowa) i libero Marcin Kryś (Pamapol Częstochowa).

- Przygotowania do nowego sezonu rozpoczniemy 24 lipca i do 8 sierpnia będziemy trenowali u siebie - dodaje trener Lemieszek. - Potem wyjedziemy na 10-dniowe zgrupowanie w słowackie Tatry do Liptovskiego Mikulasa. W drodze powrotnej chcemy zagrać mecz z Resovią. Na początku września weźmiemy udział w trzydniowym turnieju w Bydgoszczy.