Trójka z Zachodniopomorskiego do Kowna

LEKKA ATLETYKA. Agnieszka Sowińska, Marcin Lewandowski i Sandra Chukwu przygotowują się do startu w mistrzostwach Europy juniorów.
Zgrupowania polskiej reprezentacji rozpoczęło się w poniedziałek w Gdańsku. Tam na obiektach AZS-u polscy sportowy przejdą ostatni szlif formy przed występami na Litwie. Obecność trójki lekkoatletów z Zachodniopomorskiego nie jest przypadkowa. Wszyscy są złotymi medalistami mistrzostw Polski juniorów, które w poprzednim tygodniu odbyły się w Bydgoszczy. Tam wypełnili również minima do startu w ME.

Agnieszka Sowińska jest reprezentantką Sportingu Międzyzdroje i ma wystąpić w biegu na 800 m. Możliwe, że weźmie udział w sztafecie 4 x 400 m. Sandra Chukwu (Pomorze Stargard) jest faworytką do jednego z medali w skoku w dal. Niedawno pobiła rekord życiowy (6,37 m), a marzy się jej również wypełnienie minimum do startu w MŚ seniorów. Skok na odległość 6,70 m wydaje się jednak jeszcze poza zasięgiem Sandry. Na 800 i 1500 m wystartuje Marcin Lewandowski (UKL Ósemka Police) i na obu dystansach powinien znaleźć się w biegach finałowych.

Mistrzostwa Europy juniorów w Kownie rozpoczną się 21 lipca.