Dzisiaj rusza OOM w piłce nożnej

Na dwóch boiskach - w Płocku i Gostyninie - rozegrane zostaną mecze XI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Ostry start już we wtorek, a o godz. 18 uroczysta ceremonia otwarcia OOM, podczas której zapalenia znicza dokona jedyny płocki złoty medalista olimpijski Jerzy Kraska
Wcześniej do walki na boiskach w Płocku i Gostyninie przystąpi osiem reprezentacji okręgowych związków piłki nożnej. Niestety, wśród graczy Mazowsza próżno szukać takich z płockim rodowodem. - Bo rocznik 1989 był u nas raczej chudy - mówi Grzegorz Wenerski, koordynator grup młodzieżowych w Wiśle i współorganizator OOM. - Szkoda, bo przecież większość reprezentacji opiera się na młodych nafciarzach. Ale nie narzekajmy, i tak będzie na co popatrzeć.

Gwiazdą olimpiady, a szczególnie ceremonii otwarcia, będzie jedyny płocki złoty medalista olimpijski Jerzy Kraska. Do niego będzie należało zapalenie znicza. Przypomnijmy, że złoto wywalczył z reprezentacją polskich futbolistów w Monachium w 1972 r. jako zawodnik Gwardii Warszawa. - Ale zawsze i wszędzie podkreślałem, że jestem z płockiej Mazovii - mówi Kraska. - Kostka, Deyna, Gadocha, Lubański, Gorgoń, Anczok, Musiał, Szymanowski, Szołtysik, Jarosik. Grając z takimi zawodnikami i zdobywając złoty medal, młody człowiek taki jak ja czuje wielką dumę. W życiu bym się nie spodziewał, że coś takiego może nastąpić. Wyszedłem z Płocka i na dobrą sprawę najprzyjemniejsze chwile spędziłem właśnie tu. Wtedy liczyła się autentyczna radość z grania, bo przecież nic innego człowiek z tego nie miał - dodał dziś 54-letni wychowanek Szkoły Podstawowej nr 6.