Juniorzy Polonii grają o mistrzostwo

Juniorzy Polonii pokonali Górnika Łęczna 1:0 w pierwszym meczu finałów mistrzostw Polski
Młodzi poloniści uczynili tym samym olbrzymi krok w stronę strefy medalowej. Z racji tego, że są oni o rok młodsi od rywali (Polonia to rocznik '87, a reszta drużyn '86), nie należeli do faworytów turnieju finałowego odbywającego się w Siemiatyczach.

Pomimo upału (spotkanie odbyło się o godzinie 11) obie drużyny często atakowały. Decydująca okazała się akcja Polonii z 80. minuty, gdy Daniel Gołębiewski znalazł się sam na sam z bramkarzem Łęcznej i zdobył gola. Górnicy stworzyli również wiele sytuacji, jednak w świetnej formie był Łukasz Derejko, bramkarz "Czarnych Koszul". Po jednym z wolnych Górnika sparował piłkę w efektowny sposób na poprzeczkę. - W skali szkolnej dostałby ode mnie za swój występ piątkę, a może nawet szóstkę - powiedział po meczu trener Polonii Michał Libich. Szkoleniowiec podkreślił, że mecz był bardzo wyrównany. - Przewagę osiągnęliśmy dopiero pod koniec spotkania, gdy rywale opadli z sił - wyjaśniał.

Dziś dzień odpoczynku. Kolejne spotkania w środę o 17 z SMS Łódź i w piątek o 11 z Wisłą Kraków.

Polonia Warszawa - Górnik Łęczna 1:0 (0:0). Bramka: Gołębiewski (80.) - Polonia. Skład Polonii: Derejko - Goliński, Nagórski, Sidorski, Burmajster - Bacławski (Boniewski), Wilk (Kurek), Nowacki (Kowalczyk), Biernacki (Iwanowicz), Kępa (Wojdyga) - Gołębiewski (Buliński).