Sport w skrócie

KSZO NIE ZAGRA Z TŁOKAMI.

Drugoligowi piłkarze KSZO Ostrowiec nie zagrają w czwartek wyjazdowego meczu kontrolnego z Tłokami Gorzyce. Z uwagi na kłopoty finansowe trzecioligowiec odwołał wszystkie sparingi. - Nie chcemy zmieniać kalendarza, będziemy więc szukać innego rywala ten dzień - powiedział Jerzy Masztaler, trener KSZO. Już jutro jego podopieczni zagrają na Rawszczyźnie z Mazowszem Grójec.DEBIUT ZIELIŃSKIEGO.

Kamil Zieliński z Cyclo Korony BGŻ Kielce zajął 25. miejsce w wyścigu ze startu wspólnego na zakończonych w Moskwie mistrzostwach Europy juniorów w kolarstwie. Debiutujący w zawodach pochodzący z Ostrowca kolarz na trudnej trasie na olimpijskim torze Kryłatskoje stracił do zwycięzcy Iwana Rownyja (Rosja) minutę i 38 sekund.SPARING WIERNEJ.

Dziś o godz. 17 piłkarze Wiernej Małogoszcz zagrają pierwszy w przerwie letniej mecz kontrolny. Podopieczni Andrzeja Deca będą gospodarzami pojedynku z czwartoligowym Naprzodem Jędrzejów.

Kibice trzecioligowca będą mogli zobaczyć w akcji dwójkę pozyskanych już obrońców - Piotra Pawłowskiego i Szymona Ubożaka z Nowin.PLEBISCYT RADIA KIELCE. Mistrzyni Polski juniorek w biegu na 400 m przez płotki Edyta Pura z WiR Łopuszno została uznana przez dziennikarzy sportowych Radia Kielce, "Gazety Wyborczej" i "Słowa Ludu" sportowcem tygodnia. Na zawodach w Bydgoszczy Pura poprawiał też rekord województwa juniorek. Mianem imprezy weekendu nagrodziliśmy mający rekordową obsadę drużyn z całej Polski drugi kielecki turniej plażowej piłki ręcznej.