Piłkarze Rakowa Częstochowa przed sezonem III ligi

Skończyły się wakacje dla piłkarzy Rakowa. 11 lipca zawodnicy stawili się na treningu i poznali terminarz. Pierwszym rywalem częstochowian w III lidze będzie Rozwój Katowice
Po długim i wyczerpującym, ale zakończonym sukcesem, sezonie zawodnicy mieli kilka dni odpoczynku. W poniedziałek zebrali się na pierwszych zajęciach, rozpoczynając przygotowania do nowego sezonu. Inauguracja nastąpi 6 sierpnia. Większość III-ligowców już trenuje i ma za sobą pierwsze sparingi. Jednak podopieczni trenera Andrzeja Samodurowa ze względu na baraże mieli przedłużony sezon o ponad tydzień. Dlatego dopiero zaczęli nadrabiać zaległości.

Również 11 lipca w południe w siedzibie Lubuskiego Związku Piłki Nożnej w Zielonej Górze rozpoczęło się spotkanie działaczy III-ligowych drużyn. W Polsce są cztery grupy III lig. W każdej występują zespoły z czterech województw. Przeciwnikami Rakowa będą drużyny z regionów: opolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego i śląskiego. Co roku organizacją ligi zajmuje się jeden z OZPN-ów. W tym roku przypadło to najbardziej oddalonemu od Częstochowy Lubuskiemu ZPN-owi.

Sternicy klubów ustalali m.in. terminarz spotkań oraz dogrywali inne sprawy organizacyjne.

- Wiemy już, że na inaugurację rozgrywek zmierzymy się na swoim stadionie z Rozwojem Katowice - mówi wiceprezes klubu Beata Bielecka. - W drugiej kolejce jedziemy do Jastrzębia na mecz z Górnikiem. To chyba najważniejsze informacje dla kibiców. Po sprawach związanych z terminarzem załatwialiśmy pozostałe formalności: opłatę startową, licencje itp.

W IV lidze

Swoich pierwszych rywali znają już także reprezentanci naszego regionu w IV lidze. KS Włodar Domex Częstochowa w niedzielę 7 sierpnia przy ul. Sabinowskiej zagra z ŁTS-em Łabędy. Działacze Włodara w tym roku chcą uniknąć sytuacji, gdy mecze ich zespołu rozgrywane są równolegle ze spotkaniami Rakowa. MKS Myszków na początek podejmuje Sarmację Będzin, Sparta Lubliniec - MK Górnik Katowice, a beniaminek Zieloni Żarki wyjedzie do Zabrza na mecz z rezerwami Górnika.