Przed sezonem IV ligi piłkarskiej

Wszystkie czwartoligowe zespoły z naszego regionu rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu
Sparta Lubliniec trenuje już od poniedziałku. - Zajęcia prowadzimy na własnym terenie - mówi trener Kazimierz Dorożyński. - W klubie szykują się zmiany. Kilku zawodników chce odejść. Nie pasują im częste dojazdy do Lublińca albo chcą zwiększyć kontrakty. Wszystko okaże się po najbliższym zebraniu zarządu. Na ich miejsce musimy pozyskać kogoś w zastępstwie. Mamy też ustaloną listę sparingpartnerów. Zagramy z Ruchem Radzionków i Victorią Częstochowa.

Od środy ćwiczy beniaminek IV ligi - Zieloni Żarki. - Rozpoczęliśmy już treningi, bo do inauguracji ligi został niecały miesiąc [6-7 sierpnia - przyp. red.] - mówi trener Krzysztof Wolak. - Rewolucji w kadrze nie będzie. Chcielibyśmy jednak wzmocnić drużynę trzema-czterema zawodnikami. Na dzisiaj jednak nie podam nazwisk. Jeśli będą pasować do zespołu, to zdradzimy konkrety.

Zieloni od 13 lipca rozpoczynają sparingi. Pierwszym rywalem będzie Raków. Później zagrają m.in. z Górnikiem Wojkowice, Olimpią Piekary Śląskie i Zagłębiem Dąbrowa Górnicza.

W środę po raz pierwszy po przerwie spotkali się również zawodnicy MKS-u Myszków. Trener Andrzej Sermak ma do dyspozycji tę samą kadrę co w poprzednim sezonie. - Nikt nie odszedł, ale chcemy jeszcze pozyskać zawodników, którzy prezentują poziom III-ligowy - mówi. - Od 18 do 24 lipca jedziemy na obóz do Węgierskiej Górki. Później rozegramy sparingi z KS-em Balin (V liga małopolska), Unią Dąbrowa Górnicza, Hutnikiem Kraków, Rozwojem Katowice.

Uspokajamy sympatyków klubu z ul. Sabinowskiej. Sponsorami drużyny KS-u Częstochowa, która treningi wznowiła w czwartek, nadal będą firmy Włodar i Domex.

- Nic się nie zmienia - mówi Wiesław Włodarczyk, prezes KS-u. - Sponsorzy zostają w klubie. Mamy trzech nowych piłkarzy, a staramy się również o Kamila Puchałę z Lotnika Kościelec, który trenował z nami w czwartek. Będziemy walczyć o pierwsze miejsce w lidze.