Henka zaprasza

Kapitan Budleksu/Polonii Piotr Protasiewicz startem w Kumli uczci w sobotę 20-lecie startów na żużlowym torze pupila bydgoskich kibiców - Henrika Gustafssona

Popularny "Henka" przez siedem sezonów (1995-2001) reprezentował barwy bydgoskiej Polonii. Pomógł zdobyć trzy tytuły drużynowych mistrzów Polski. Słynął z widowiskowej jazdy i wiecznego uśmiechu na twarzy. Teraz 35-letni Szwed dobiega żużlowej emerytury w Indianernie Kumla (gdzie jednym z partnerów jest "Pepe"), zaryzykował jeszcze w maju przygodę z brytyjską Elite League (całkiem dobrze radzi sobie w barwach Oxfordu).

Na sobotę zaprosił do udziału w jubileuszowym meczu wielu znanych żużlowców, którzy akurat nie startują w cyklu Grand Prix w Pradze. W ekipie z Gustafssonem pojadą m.in. Billy Hamill, Stefan Dannoe, Peter Karlsson, Fredrik Lindgren. Przeciw nim wystartują "Pepe" oraz Mikael Max, Niklas Klingberg, Stefan Andersson czy Peter Nahlin. Zanim ci zawodnicy wyjadą na tor, odbędzie się turniej miniżużla, gdzie jednym z zawodników będzie syn Henki, Simon.