Bydgoszczanie w finale Brązowego Kasku

Krzysztof Buczkowski i Marcin Jędrzejewski awansowali do finału zawodów dla najlepszych w kraju żużlowców do lat 19
Obaj bydgoscy juniorzy znaleźli się w czołowej ósemce turnieju w Gnieźnie, w którym niepokonany był Paweł Hlib z Marsa RTV AGD Gorzów. Finał Brązowego Kasku 25 sierpnia w Zielonej Górze.



Wyniki półfinałów

Gniezno: 1. Hlib (Mars) 15, (3, 3, 3, 3, 3), 2. Brucheiser (Intar) 13 (2, 3, 3, 3, 2), 3. Buczkowski (Budlex/Polonia) 11 (3, 2, 0, 3, 3), 4. Liberski (Intar) 11 (3, 1, 1, 3, 3), 5. Gomólski (Fular) 10 (2, 2, 3, u, 3), 6. Dąbrowski (Lotos) 10 (2, 3, 2, 2, 1), 7. Jędrzejewski (Budlex/Polonia) 8 (1, 3, 3, 1, d), 8. Zengota (ZKŻ/Kronopol) 8 (2, 1, 1, 2, 2), 9. (rez.) Piaszczyński (Intar) 7 (3, 2, d, 2, u), 10. Pytel (ZKŻ/Kronopol) 6 (0, u, 2, 2, 2), 11.

Jurga (Unia L.) 4 (0, 2, 2, 0, w), 12. Barański (GTŻ) 4 (1, 0, 2, 1, 0), 13. Szewczykowski (Mars) 3 (1, 0, 1, 0, 1), 14. Olechwierowicz (Lotos) 3 (0, 1, 1, 1, 0), 15. Staniszewski (Fular) 3 (1, 1, u, 1, d), 16. Karmoliński (Fular) 1 (0, d, t, 0, 1).



Rzeszów: 1. Marcinkowski (ZKŻ/Kronopol) 14 (2, 3, 3, 3, 3)., 2. M. Szczepaniak (Włókniarz) 14 (3, 3, 3, 3, 2), 3. Druchniak (RKM) 13 (3, 3, 3, 3, 1), 4. Pawlaszczyk (RKM) 13 (3, 2, 2, 3, 3), 5. Głuchy (GTŻ) 11 (2, 1, 3, 2, 3), 6. Ciura (Włókniarz) 9 (3, 2, 1, 1, 2), 7. Brzozowski 8 (Mars) (d, 1, 2, 2, 3), 8. Kulczyński (ZKŻ) 7+3 (0, 1, 2, 2, 2). 9. (rez.) Kwiatkowski (Intar) 7+2 (1, 2, 2, 1, 1), 10. Zieliński (Unia T.) 5 (w, 3, 1, 1, t), 11. Leś (Marma) 5 (2, 0, d, 2, 1), 12. Dzik (Unia T.) 3 (2, 1, -, -, -), 13. K. Szyszka (Marma) 3 (1, 1, 1, 0, w), 14. Pydzik (Włókniarz) 2 (0, 2), 15. Bęben (KSŻ) 2 (1, 0, 0, 0, 1), 16. G. Szyszka (Marma) 1 (0, d, d, 1, 0), 17. Ciesielski (Unia T.) 1 (0, 1), 18. Kozdraś 1 (1, -, -, -, -)



Bieg po biegu w Gnieźnie



I - Hlib, Gomólski, Jędrzejewski, Pytel

II - Piaszczyński, Dąbrowski, Barański, Karmoliński

III - Liberski, Zengota, Szewczykowski, Olechwierowicz

IV - Buczkowski, Brucheiser, Staniszewski, Jurga

V - Hlib, Piaszczyński, Staniszewski, Szewczykowski

VI - Dąbrowski, Jurga, Olechwierowicz, Pytel (u/w)

VII - Brucheiser, Gomólski, Liberski, Barański

VIII - Jędrzejewski, Buczkowski, Zengota, Piaszczyński (d/4)

IX - Hlib, Dąbrowski, Liberski, Buczkowski

X - Brucheiser, Pytel, Zengota, Piaszczyński (d/4)

XI - Gomólski, Jurga, Szewczykowski, Dziatkowiak, Karmoliński (w/t)

XII - Jędrzejewski, Barański, Olechwierowicz, Staniszewski (u/w)

XIII - Hlib, Zengota, Barański, Jurga

XIV - Liberski, Pytel, Staniszewski, Karmoliński

XV - Buczkowski, Piaszczyński, Olechwierowicz, Gomólski (u/w)

XVI - Brucheiser, Dąbrowski, Jędrzejewski, Szewczykowski

XVII - Hlib, Brucheiser, Karmoliński, Olechwierowicz

XVIII - Buczkowski, Pytel, Szewczykowski, Barański

XIX - Gomólski, Zengota, Dąbrowski, Staniszewski (d)

XX - Liberski, Jędrzejewski (d), Piaszczyński (u/w), Jurga (u/w)