Rozmowa z Sandrą Chukwu, rewelacją juniorskich mistrzostw Polski

Reprezentantka Pomorza Stargard skoczyła w dal 6,37 m i zdobyła złoto. Ten wynik dałby jej złoto również w mistrzostwach seniorów. - Nie czuję wielkiego żalu - mówi.
Jakub Lisowski: Liczyłaś na taką odległość?

Sandra Chukwu: Po cichu - tak. Zresztą ten wynik mógłby być jeszcze lepszy, ale źle wylądowałam w piasku i straciłam centymetry. W eliminacjach skoczyłam zdecydowanie lepiej, ale nieznacznie przekroczyłam belkę. Także organizatorzy się nie spisali, bo eliminacje i finały były tego samego dnia i zmęczenie dało znać o sobie.

6,37 to nie tylko poprawiona o centymetr życiówka. Taki rezultat dałby Ci złoto w mistrzostwach seniorów, w których zajęłaś piąte miejsce. Smutek?

- Żałuję, ale bez przesady. Nie zawsze można skakać na najwyższym poziomie i nie zawsze da się wygrać. W Białej Podlaskiej wolno biegałam, nie czułam się najlepiej i stąd tylko piąte miejsce.

Czy po zimowej kontuzji stopy i ścięgna Achillesa nie ma już śladu?

- Ślad po operacji jest i noga trochę pobolewa. Nie planowałam wielkich wyników w tym sezonie; złoto w Bydgoszczy sprawiło mi wielką radość.

Możesz skoczyć dalej?

- Niektórzy twierdzą, że tak.

Kto?

- Trenerzy.

Powalczysz o wyjazd na MŚ seniorów?

- Minimum wynosi 6,70 i jest to bardzo dużo. Zaryzykuję. Rozpoczynam zgrupowanie w Gdańsku przed juniorskimi ME w Kownie. Tam konkurencja będzie duża i może uda mi się daleko skoczyć. Będę walczyć.

Medale naszych w Bydgoszczy: Sandra Chukwu (Pomorze Stargard) złoto w skoku w dal z wynikiem 6,37 m; Anna Urbicka (Iskra Białogard) złoto w rzucie oszczepem z wynikiem 52,10 m; Marcin Lewandowski (UKL Ósemka Police) dwa złota - w biegu na 1500 m z czasem 3:56,49 min i na 800 m z czasem 1:48,86; Agnieszka Sowińska (Sporting Międzyzdroje) złoto na 800 m z czasem 2:08,76; Michał Wiercioch (Żak Wałcz) srebro w rzucie młotem z wynikiem 65,27 m; Mikołaj Lewiński (MKL Szczecin) brąz w biegu na 100 m z czasem 10,69 s. W klasyfikacji klubowej najlepiej (19. miejsce na 168 sklasyfikowanych) wypadł UKS Ósemka Police. Zachodniopomorskie było siódme w klasyfikacji województw.