Druga wygrana Kolportera Korony na obozie w Słowenii

Trwa świetna passa Kolportera Korony Kielce z zakończonej bez porażki rundy wiosennej w II lidze. Podopieczni Ryszarda Wieczorka w drugim meczu kontrolnym na obozie w słoweńskiej Zrecze ponownie wygrali. Tym razem 2:0 (0:0) z chorwackim Slavenem Belupo.
Spotkanie rozegrane zostało na stadionie miejskim w Koprivnicy. Strona internetowa gospodarzy zapowiadała, że przygotowujący się do rewanżowego, niedzielnego pojedynku w Pucharze Intertoto Slaven nie wystąpi w najsilniejszym składzie. Również trener Ryszard Wieczorek postanowił dać od pierwszych minut zagrać zawodnikom mniej wykorzystywanym w minionym sezonie oraz sprowadzonym w przerwie letniej. Szanse na debiut w żołto-czerwonych barwach otrzymał m.in. testowany gracz boliwijskiego Oriente Petrolero 26-letni Mario Antonio Romero. Argentyńczyk nie zdołał się jednak wpisać na listę strzelców. Wyręczył go niezawodny Grzegorz Piechna, świetnie współpracujący z Jakubem Grzegorzewskim. W 48. minucie "Kiełbasa" zamienił na bramkę jedenastkę podyktowaną za faul na partnerze z ataku. Przy drugim golu w 65. minucie znów skorzystał z podania Grzegorzewskiego. Trener Ryszard Wieczorek był zadowolony z gry podopiecznych, bo rywal był bardziej wymagający niż słoweński NK Domżale (kielczanie wygrali w niedzielę 1:0). W kadrze na pojedynek ze Slavenem zabrakło lekko kontuzjowanego Jarosława Piątkowskiego oraz Dariusza Frankiewicza, który miał wolne. Trening zamiast meczu mieli za to dwaj bramkarze: Artur Sarnat i Tomasz Wróblewski, oraz Patryk Podolski i Michał Benkowski.

Trzecim sparingpartnerem kielczan na obozie w Słowenii będzie dziesiąty zespół ligi chorwackiej - Pula. Pojedynek odbędzie się w piątek. Dzień później zespół Ryszarda Wieczorka wraca do Polski.

KOLPORTER KORONA

I połowa: Załuska - Szyndrowski, Hernani, Golański, Kozubek - Bonin, Bilski, Owczarek, Kolendowicz - Szewczuk, Romero.

II połowa: Mielcarz - Cichoń, Kośmicki, Rutka, Bednarek - Bergier, Kwiek, Hermes, Kaczmarek - Piechna, Grzegorzewski

Z POGONIĄ W CANAL+

Sponsor Idei Ekstraklasy Canal+ ustalił już wstępny plan transmisji z pierwszych kolejek sezonu 2005/2006. Wśród dziewięciu meczów, z których ta kodowana stacja przekaże bezpośrednie relacje, w pierwszych trzech kolejkach będzie też jeden z udziałem kieleckiego beniaminka. W niedzielę 7 sierpnia Canal+ przeprowadzi relację z pojedynku Pogoń Szczecin - Kolporter Korona Kielce. Stacja zastrzegła jednak, że ze względu na udział Pogoni i Lecha Poznań w europejskich pucharach plan relacji z meczów tych drużyn może jeszcze zostać zmieniony.