Rozgoryczony Mariusz Ujek zostaje w Zagłębiu Sosnowiec

Mariusz Ujek zostaje w Sosnowcu. Zagłębie chciało za swojego piłkarza ponoć cztery razy więcej, niż zaoferował GKS Bełchatów.
Ujek zagrał wczoraj w drugiej połowie sparingowego meczu z Rozwojem Katowice (mecz odbył się na boisku AKS-u Niwka). Gdy wychodził na boisko, już wiedział, że kluby się nie dogadały. Wściekły strzelił dla Zagłębia trzy gole! - Teraz jego wartość poszła trzy razy w górę - żartował trener Krzysztof Tochel. Ujkowi nie było jednak do żartów, widać było po nim, że jest zawiedziony i zły. - Jak się czuję? Tak jakbym się nie chciał czuć. Rozbieżności były zbyt duże - wyjaśnił.

Ile zaproponował GKS? Tego nikt nie chciał potwierdzić. Z wypowiedzi Ujka można było wywnioskować, że około 100 tys. zł. Działacze Zagłębia ponoć na początku myśleli, że kwota była podana w euro.

- Dziwię się, że Zagłębie nie chce się zgodzić na moje odejście, przecież przyszedłem do klubu za darmo. Nie chcę uderzać w klub, ale Zagłębia nie stać na mnie i jeszcze na kilku innych piłkarzy. Tak nie można budować drużyny, gdy chce się walczyć o najwyższe cele. Za rok kończy mi się umowa, za pół roku będę mógł podpisać kontrakt z nowym klubem. Mam nadzieję, że GKS będzie jeszcze mną zainteresowany - mówił wyraźnie rozgoryczony piłkarz. - Dodam, że właśnie zebrał się zarząd GKS-u, może jeszcze ponowią ofertę? - nie krył nadziei.

W drużynie Zagłębia po raz kolejny zagrali testowani Piotr Bajdziak (RKS Radomsko) i Słowak Miroslav Lauko. Piłkarzem drużyny z Sosnowca jest już Krzysztof Butryn z MKS-u Mława, który podpisał dwuletni kontrakt. Wszystko wskazuje, że w Sosnowcu zostaną też Bośniacy, którzy wczoraj dopełnili formalności wizowych, związanych z wyjazdem Zagłębia na zgrupowanie do Niemiec. Trwają trudne rozmowy w sprawie Daniela Chylaszka - Szczakowianka chce za swojego piłkarza sprzęt, Zagłębie proponuje młodych zawodników.

Zespół Rozwoju poprowadził jeszcze dyrektor Romuald Oryńczak, ale już z trybun grę zespołu obserwował Marek Piotrowicz, nowy trener trzecioligowca. - Z góry więcej widać - uśmiechał się. - Na razie dopiero poznaję drużynę. Więcej o celach na nowy sezon będzie można powiedzieć po zgrupowaniu w Zakopanem, na które wyjeżdżamy już w piątek - dodał.

Zagłębie Sosnowiec 4 (1)

Rozwój Katowice 1 (0)STRZELCY BRAMEK

Zagłębie: Lachowski (24., karny), Ujek (71., 72., 84.).

Rozwój: Brzyski (47.).

Zagłębie: Piętka (46. Piwowar) - Kłoda, Butryn, Treściński, Mazur (46. Adżem) - Skrzypek (65. Kruszyński), Lauko (46. Hosić), Lachowski (71. Szatan), Paczkowski - Bajdziak (46. Zubanović), Małocha (46. Ujek).

Rozwój: Kolonko - Will, Polarz, Sudoł, A. Bosowski - Tomczyk, Miły, Bonczek, Hendzel - Buffi, Oberaj. Ponadto grali: Płonka, Pyka, Brzyski, Wojcieszak, Janiak, Renner, Kiszel, Paździorek.