Sport.pl

Piłkarski sparing: Górnik Polkowice - Odra Wodzisław 2:1

Piłkarze z Wodzisławia rozegrali wczoraj swój pierwszy sparing na zgrupowaniu w Dzierżoniowie. Rywalem zespołu Waldemara Fornalika był drugoligowy Górnik Polkowice. Mecz zakończył się wygraną zespołu z Polkowic, który prowadzi Marek Koniarek. Wszystkie trzy bramki padły w II połowie. - Mecz był ciekawy, rywale dwa gole strzelili po szybkich kontratakach, natomiast dla nas bramka padła po dobitce Wieczorka, po uprzednim strzale Korzyma - mówi Marek Bęben, drugi trener Odry.

Wodzisławianie testowali dwóch nowych piłkarzy - napastnika Tomasza Albingera i pomocnika Krzysztofa Nykiela (obaj po 23 lata). Ten pierwszy grał ostatnio w Hetmanie Zamość, a Nykiel to były gracz Piotrcovii i Unii Janikowo, który w poprzednich rozgrywkach występował w trzeciej lidze w zespole Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Z powodu urazów nie grali wczoraj natomiast Wojciech Grzyb i Jan Woś. Na zgrupowaniu w Dzierżoniowie nie ma Marka Kubisza i Jacka Ziarkowskiego, którzy szukają sobie nowych klubów. Kubisz jest blisko transferu do zespołu ligi cypryjskiej, a Ziarkowskim interesuje się m.in. Motor Lublin.

Natomiast w Wodzisławiu chce pozostać Piotr Rocki, rozmowy z Groclinem w tej sprawie trwają.

Kolejny sparing Odra zagra jutro ze Śląskiem Wrocław.

Odra Wodzisław 1 (0)

Górnik Polkowice 2 (0)

STRZELCY BRAMEK

Odra: Wieczorek (85.).

Polkowice: Gancarczyk (65., 75.).

Odra: Pawełek - Krysiński, Drzymont, Dymkowski, Szary - Masłowski, Zganiacz, Malinowski, Nykiel - Czerkas, Albinger; w drugiej połowie: Skaba - Hudek, Cichy, Szymiczek, Bednarek - Wieczorek, Nykiel, Muszalik, Korzym - Karpiuk, Albinger.