Polki lepsze od Rumunek w pierwszym meczu towarzyskim w Krośnie

KOSZYKÓWKA KOBIET. Reprezentacja Polski koszykarek pokonała Rumunię 76:49 w pierwszym towarzyskim meczu rozegranym w Krośnie.

Tylko dwie kwarty pierwszego pojedynku były wyrównane. Polki objęły prowadzenie dzięki rzutom Eweliny Kobryn i Agnieszki Bibrzyckiej, ale przed drugą odsłoną przegrywały jednym oczkiem. Z upływem kolejnych minut podopieczne Arkadiusza Konieckiego trafiały coraz częściej i na 10. minut przed ostatnią syreną wygrywały już 53:37. W ostatniej kwarcie powiększyły jeszcze przewagę i ostatecznie zwyciężyły różnicą 27 punktów. W polskiej ekipie najskuteczniejsze były Bibrzycka (20 pkt) i Kobryn (15).

Przypomnijmy, że zgrupowanie i sparingi reprezentancji Polski w Krośnie są jednym z etapów przygotowań do barażowego turnieju o awans do finałów mistrzostw Europy 2005, w których Rumunki mają już zapewniony udział.

Kwarty: 13:14, 19:11, 21:12, 23:12.

* Polska: Agnieszka Bibrzycka 20 (3), Ewelina Kobryn 15, Elżbieta Międzik 11 (2), Paulina Pawlak 9, Anna Wielebnowska 6, Natalia Mrozińska 6, Magdalena Radwan 3 (1), Agata Nowacka 2, Emilia Lamparska 2, Agnieszka Szott 2, Beata Krupska-Tyszkiewicz 0, Agnieszka Makowska 0.

* Rumunia: Florina Pascalau 13, Svetlana Dragusin 10, Corina Istratescu 9 (1), Ildiko Vass 8, Gabriela Toma 5, Ildiko Nagy 2, Marie Anne Parau 2, Florina Diaconu 0, Bianca Vescan 0, Alexandra Cutas 0, Laura Nacu 0, Carmen Bagiu 0.