Wielgus odchodzi ze Śląska?

PIŁKA NOŻNA. Napastnik Śląska Marcin Wielgus trenuje z Podbeskidziem Bielsko-Biała, skąd dostał atrakcyjną ofertę finansową. Wrocławski zespół zremisował 1:1 w sparingu z Piastem Gliwice, a pierwszy mecz po kontuzji rozegrał Jakub Małecki
- Propozycja z Podbeskidzia jest korzystniejsza pod względem finansowym od tej ze Śląska - przyznaje Wielgus. Piłkarz, któremu po tym sezonie skończył się kontrakt, od poniedziałku nie trenuje ze Śląskiem. W środę wyjaśni się, czy napastnik zmieni klub.

Wczoraj zespół Śląska rozegrali kolejny sparing przed nowym sezonem. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zremisowali w Dzierżoniowie z Piastem Gliwice 1:1. Jedyną bramkę zdobył testowany w zespole Grzegorz Podstawek, który w ostatnim sezonie występował w II-ligowym KSZO Ostrowiec. W Śląsku zadebiutował Niemiec Christian Belder, który sam zgłosił się do wrocławskiego klubu. W meczu z Piastem Gliwice wystąpił w obronie, ale niczym specjalnym nie zachwycił. - Wypadł przeciętnie - mówi kierownik klubu Zbigniew Słobodzian.

Pierwszy swój mecz rozegrał pomocnik Adrian Budka, występujący ostatnio w Górniku Łęczna, a po wielomiesięcznej kontuzji spowodowanej złamaniem nogi wystąpił Jakub Małecki

Od wczoraj wrocławscy zawodnicy przebywają na obozie w Zieleńcu. Do zespołu ma jeszcze dołączyć kilku piłkarzy. Spodziewany jest przyjazd m.in. bramkarza Polaru Tomasza Hryńczuka, a także napastnika Jagiellonii Białystok Tomasza Pawlaka, który wcześniej reprezentował barwy Polaru Wrocław.

Śląsk opuszcza Marek Kowalczyk, który przenosi się do jednego z zespołów II ligi czeskiej. Ofertę z Czech dostał także Tomasz Kosztowniak, ale on na razie trenuje z klubem. Do Zieleńca nie pojechał natomiast Jarosław Solarz i jego gra w Śląsku stoi pod dużym znakiem zapytania.

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 - Podstawek (30), 1:1 - Zadylak (36)

Śląsk: Jaroszewski - Lipiński, Ignaczak, Belder, Rudolf - Ostrowski, Flejterski, Małecki, Wan - Kosztowniak, Podstawek. II połowa: Janukiewicz - Wołczek, Sztylka, Naskręt, Szewczyk, Ulatowski, Budka, Dudek, Rosiński - Podstawek, Witkowski (75. Bordulak).