Sport w skrócie

TRZY WYGRANE BABICY.

Serię trzech zwycięstw zanotował Radosław Babica z Contactu Kielce na rozgrywanych na Tajwanie mistrzostwach świata w bilardzie w odmianę 9 bil. Kielczanin pokonał kolejno byłego wicemistrza świata Meksykanina Ismaela Paeza 5:3, aktualnego mistrza, reprezentanta gospodarzy Fong-pang Chao 5:3 oraz 5:0 bilardzistę z Japonii Oi Naoyuki. Awans Babicy do fazy pucharowej jest jednak wciąż niepewny, bo rozpoczął swój start od dwóch porażek - po 2:5 z Benem Daviesem z Walii oraz Wietnamczykiem Thanh Nam Nguyenem.WOJTEK NA SZÓSTKĘ.

Sześć punktów w trzynastu partiach to dorobek 17-letniego Wojciecha Morandy, szachisty Żaka Kielce w debiucie na mistrzostwach Europy seniorów w Warszawie (147. miejsce). Kielczanin miał okazję zagrać z jedenastoma arcymistrzami, a w ostatniej partii podzielił się punktami z Chorwatem Krunoslavem Hulakiem. Z dorobkiem 10 punktów mistrzem Europy został Rumun Liviu-Dieter Nisipeanu. W Warszawie rywalizowało 229 zawodników.WYŚCIGI W BODZENTYNIE I BAŁTOWIE.

W pięciu kategoriach wiekowych wygrywali świętokrzyscy kolarze na tradycyjnym wyścigu kolarskim Szlakiem Walk i Męczeństwa Wsi Polskiej. Na trasach wokół Bodzentyna najszybsi byli: Szymon Gałczyński i Michał Sator z Cyclo Korony BGŻ Kielce, Henryk Januszek i Jerzy Kruk z KTC Kielce oraz Kazimierz Basek z STS Skarżysko, a ponadto wygrywali Piotr Poński z Nowego Skoszyna, Bogdan Banaszek z Warszawy i Rafał Stupała z Częstochowy. Dzień wcześniej kolarze ścigali się w rozgrywanym po raz pierwszy w Bałtowie "Wyścigu Dinozaurów". Podobnie jak w Bodzentynie wygrywali Kruk i Banaszek oraz Mateusz Góra (Cyclo Korona), Kamil Maj i Cezary Pyzikowski (obaj Lublin), Krystian Pawlik (Sosnowiec), Zbigniew Szczęsny (Sobótka) i Ireneusz Matuszewski (Piotrków).DRUGIE PRZED FINAŁEM.

Piłkarze wodni KSZO Ostrowiec zajmują drugie miejsce po rundzie zasadniczej mistrzostw Polski juniorów młodszych (są one jednocześnie eliminacjami do finałów XI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży). W ostatnim turnieju eliminacyjnym w Łodzi waterpoliści KSZO dwa razy pokonali UKS Bytom 9:4 i 4:3 oraz przegrali z najlepszym ŁSTW Łódź 5:7 i 10:11 (po dogrywce). Najwięcej bramek dla ostrowczan rzucili: Michał Bar - 10 i Hubert Kieloch 6. Finały OOM odbędą się w dniach 14-15 lipca w Łodzi, a w półfinale KSZO zagra z zespołem z Bytomia.MISTRZOWIE Z AEROKLUBU.

Dariusz Kasperek z Aeroklubu Kieleckiego został w Tomaszowie Mazowieckim mistrzem Polski w wieloboju spadochronowym w konkurencji P.O.P.S. W rywalizacji drużynowej razem ze spadochroniarzami z kieleckiego Aeroklubu Romanem Kulisem, Bartłomiejem Gąsiorkiem i Jarosławem Zagnieńskim zdobył drugi - srebrny medal. Krajowy czempionat był jednym z elementów Mistrzostw Europejskiej Federacji Spadochroniarzy.PLEBISCYT RADIA KIELCE.

Dwa wyróżnienia - dla rekordzistki Polski i mistrza kraju - przyznaliśmy w tym tygodniu wśród sportowców w tradycyjnym głosowaniu dziennikarzy Radia Kielce, "Gazety Wyborczej" i "Słowa Ludu". Nagrodzeni zostali Anna Skłodowska za rekord Polski kadetek w łucznictwie oraz Filip Szołowski z Akweduktu MAC Edukacja Kielce za złoty i srebrny medal triatlonowych mistrzostw Polski w Chodzieży. Za imprezę tygodnia uznaliśmy szósty etap XVI Międzynarodowego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, który w sobotę gościł w Kielcach. Finisz na ul. Warszawskiej obejrzało niemal tysiąc kibiców.