Wygrany sparing Dyskobolii z Grazerem AK

Mistrz Austrii - Grazer AK - był pierwszym rywalem Dyskobolii na obozie w Austrii. Grodziszczanie pokonali rywali 3:1.

Piłkarze Dyskobolii w niedzielę wyjechali na zgrupowanie do Austrii, ich bazą jest miejscowość Loipersdorf. Wczoraj jednak udali się stamtąd do Grazu, by na boisku w centrum treningowym Andritz zagrać sparing z rozpoczynającym za tydzień sezon Grazerem AK. W podstawowym składzie grodziszczan od pierwszej minuty zagrało trzech testowanych zawodników: obrońca Jarosław Bujok z Podbeskidzia Bielsko-Biała; a także pomocnicy: Serb Nemanja Cvetković i Holender Jasmin Omergazić. Szansę gry od początku spotkania dostał też Vlade Lazarevski, który jest już piłkarzem Dyskobolii.

Dyskobolia rozpoczęła mecz z animuszem - w 12. min gola mógł zdobyć Adrian Sikora, ale nie wykorzystał podania z głębi pola. Pięć minut później Austriacy objęli prowadzenie - sprowadzony przez nich przed tym sezonem z Borusii Mönchengladbach Słowak Igor Demo ograł obronę Groclinu, podał do Gernota Plassneggera, który nie miał kłopotów z pokonaniem Sebastiana Przyrowskiego.

Na przerwę obie drużyny schodziły remisując - w 28. min Adrian Sikora wykorzystał nieporozumienie między Samirem Muratoviciem a bramkarzem Andreasem Schranzem i strzelił gola.

Po przerwie przewaga grodziszczan nad mistrzami Austrii nie podlegała dyskusji - najpierw gola po ładnej indywidualnej akcji strzelił Michał Goliński, a rywali dobił Lumir Seclacek.