Sport w skrócie

MOTOROWODNIACTWO

Łukasz Ciołek (Ślizg Szczecin) wygrał w Żninie kolejną eliminację międzynarodowych mistrzostw Polski w klasie S-550. Szczecinianin był najszybszy w dwóch wyścigach, a w trzecim zajął drugie miejsce.

PIŁKA NOŻNA

Juniorzy Pogoni Szczecin (rocznik 1988, trener Adam Benesz) awansowali do czwórki najlepszych zespołów w Polsce w tej kategorii wiekowej. Awans zapewnili sobie wyjazdowym zwycięstwem z KSZO Ostrowiec 4:0. Turniej finałowy odbędzie się 11-15 lipca w Ostrowcu. Rywalami Pogoni będą zespoły SMS-u Łódź, Cracovii Kraków i Amiki Wronki.

SIATKÓWKA

III Powiatowa Liga Plażowej Piłki Siatkowej rozpoczęła się turniejem w Marianowie. W pierwszych zawodach wystartowało 12 ekip, które rywalizowały o puchary i punkty do klasyfikacji generalnej. Najlepszymi siatkarzami okazali się Leszek Koziorowicz i Edward Szmydka, grający pod nazwą Majorzy. Drugie miejsce zajął Sanit (Piotr Biernikowicz i Paweł Poszywała).

SZACHY

Adam Czuchnicki (Pałac Młodzieży Szczecin) wygrał trzeci turniej z cyklu "Cztery pory roku". Drugie miejsce zajął Krzysztof Buczak (Szczecin), trzecie Tomasz Tokarczyk (Śmiały Police). W innych klasyfikacjach wygrywali: junior do lat 18 - Łukasz Wełna (Biały Pion Gryfino); senior - Janusz Krzanowski (Szczecin). W turnieju dzieci do lat 12 ("B") najlepsi byli: Damian Ziemba, Łukasz Krawczyk (obaj Biały Pion Gryfino) oraz Przemysław Kabata (Szczecińskie Stowarzyszenie Szachowe). Najlepszym juniorem do lat ośmiu okazał się Michał Trzeciakiewicz (Pałaca Młodzieży Szczecin), a juniorkami do lat dziesięciu - Roksana Jacek (SSS), do lat ośmiu - Joanna Maruszczak (PM).

TENIS ZIEMNY

Od piątku do niedzieli na kortach przy al. Wojska Polskiego trwały zmagania amatorów w "Małym Wimbledonie" - trzecim turnieju cyklu "Szczeciński Mały Szlem". W kategorii open i ponad 40 lat rywalizowało 19 zawodników.

Końcowe wyniki w kategorii open. Półfinały: Mariusz Chomik - Piotr Chojenka 7:5, 6:3; Łukasz Szymański - Krystian Kozakiewicz 6:2, 6:3. Finał: Szymański - Chomik6:2, 6:1.

Kategoria +40. Półfinały: Cezary Wiśniewski - Andrzej Banaś 6:0, 6:0; Waldemar Łokociewski - Ryszard Wiercimak 6:3, 4:6, 6:3. Finał: Wiśniewski - Łokociewski 6:0, 6:4.

Klasyfikacja generalnapo trzech turniejach małego szlema. Kategoria open: 1. Mariusz Chomik 430 punktów, 2. Dariusz Osicki 290, 3. Łukasz Szymański 250. Kategoria +40: 1. Cezary Wiśniewski 400, 2. Waldemar Łokociewski 230, 3. Ryszard Śmigaj 200.

Kolejny turniej z cyklu - "Małe US Open" Fundacja Promasters i SKT Szczecin zorganizują 9-11 września.