Zagrają o medal

Juniorzy starsi Górnika Łęczna awansowali do finałów mistrzostw Polski. Drużyna trenera Tadeusza Łapy zremisowała u siebie w rewanżowym spotkaniu z Zagłębiem Lublin 1:1, ale rzuty karne skuteczniej wykonywali gospodarze.
W pierwszym spotkaniu także padł wynik 1:1. W Lubinie Górnik grał bez czterech najlepszych zawodników: Mariusza Pawelca, Kamila Oziemczuka, Dawida Sołdeckiego i Grzegorza Tobiszewskiego. Tym razem cała czwórka wybiegła na murawę, ale goście postawili bardzo wysokie wymagania. W zasadzie przez cały mecz ton grze nadawało Zagłębie. Mimo wszystko pierwszego gola zdobyli łęcznianie. W 53. minucie Kamil Oziemczuk strzałem głową pokonał bramkarza gości. Od tego momentu przewaga Zagłębia jeszcze wzrosła i Wojciech Walusiak doprowadził do wyrównania. Gospodarze grali jednak bardzo uważnie w obronie i więcej bramek już nie padło. Mecz zakończył się remisem 1:1, dogrywka nie przyniosła rezultatu, a rzuty karne wygrał Górnik 4:3.

Turniej finałowy z udziałem czterech zespołów zostanie rozegrany od 11 do 15 lipca. Spotkania będą się odbywały w Siemiatyczach i Wysokiem Mazowieckiem.

Górnik Łęczna 1 (0)

Zagłębie Lubin 1 (0)

Rzuty karne 4:3 dla Górnika

Bramki

Górnik: Oziemczuk (53.)

Zagłębie: Walusiak (67.)

Skład Górnika: Witkowski - Bodziak, Kasperek (91. Kaczorowski), Pawelec, Jędrzejuk - Wasil (77. Gadzicki), Sołdecki (72. Gawrysiak), Frączek, Tobiszewski (91. Iwan) - Osuch, Oziemczuk