Marma Rzeszów - Kolejarz Opole 68:22

ŻUŻEL. I liga. Rzeszowianie bez najmnieszych problemów pokonali na swoim torze zamykających ligową tabelę opolan. Udane zawody wreszcie zaliczył Karol Baran. Świetny ligowy debiut zanotował junior Marmy Marcin Leś.
44 punktowe zwycięstwo Marmy nad Kolejarzem Opole to żadna sensacja, takiego wyniku należało się spodziewać. Wszak oba zespoły mają zgola odmienne cele, Marma Polskie Folie myśli o ekstralidze, Kolejarz o utrzymaniu ligowego statusu. Choć wynik świadczy o jednostronnym pojedynku, to mimo wszystko mógł dostarczyć odrobiny emocji, głównie za sprawą rzeszowskich juniorów.

Wreszcie z dobrej strony pokazał się Karol Baran. Takie stwierdzenie nie jest bezpodstawne, bowiem o ile wygrywanie z przeciętnymi opolanami to żaden sukces, to równa walka z klubowymi kolegami, jest pozytywnym symptomem. - Cieszę się z tego wyniku, ale nie róbmy z tego sensacji. Przeciwnik nie był zbyt wymagający, sprzęt w sumie też móglby być lepszy. W każdym razie mam nadzieję, że to będzie jakiś przełom - skwitował swój występ Karol.

Kolejnym miłym zaskoczeniem niedzielnego meczu była postawa 19-letniego Marcina Lesia. Dla rzeszowskiego juniora był to ligowy debiut. A co najważniejsze, jak na premierowy występ, wypadł on nader przyzwoicie. - Nie było źle, ale niedosyt pozostaje, bo mogłem zdobyć o punkt więcej - mówił po meczu filigranowy zawodnik.

W 12. gonitwie Marcin pilotowany przez Pawła Miesiąca dojechal do mety na drugiej pozycji, powodując tym samym na trybunach wybuch euforii. - Fajna sprawa, ale przyznam, że było okropnie ciężko. Nie potrafię jeszcze wykorzystywać takiej pomocy. Dziękuję Pawłowi że nie zostawił mnie na lodzie oraz naszemu mechanikowi Ryszardowi Pieli za przygotowanie szybkiej maszyny - dodał debiutant.

Zupełnie inne nastroje panowały w boksie opolan. - To był trening, mogliśmy sprawdzić na ile udało się nam podreperować silniki. A jazda z takim rywalem jak Marma, to rewelacyjny sprawdzian - stwierdził Piotr Rembas najlepszy w tym dniu zawodnik Kolejarza. - Rzeszowianie są naprawdę silni, jestem pewny, że losy awansu do ekstraligi rozegrają się właśnie między nimi a Gorzowem, nas czeka walka o baraże - dodał Piotr.

Mieszane uczucia miał Adam Czechowicz, jedyny zawodnik Kolejarza, który zdołał wygrać bieg na rzeszowskim torze. - Biorąc pod uwagę jak nam ostatnio idzie, każde pojedyncze zwycięstwo cieszy - podkreślał Adam. - Mimo wszystko były to dla mnie pechowe zawody, zerwany łańcuszek sprzęgłowy, problemy z wężykiem doprowadzającym paliwo - wyliczał.MARMA RZESZÓW68
KOLEJARZ OPOLE22
* Marma: Dariusz Śledź 8+1 (2,2,1,3,-), Karol Baran 9+2 (1,3,3,2), Tomasz Rempała 10 (1,3,3,-,3), Marcin Leś 4+1 (-,1,-,2,1), Maciej Kuciapa 11+4 (2,2,2,3,2), Dawid Stachyra 13+2 (2,3,3,3,2), Paweł Miesiąc 13 (3,3,1,3,3).

* Kolejarz: Adam Czechowicz 5 (3,2,0,d,0), Marcin Sekula 3 (0,1,w,1,1,0), Piotr Rembas 9 (2,1,2,2,1,1), Sebastian Kowolik 2 (0,0,0,0,2), Sebastian Trumiński - zastępstwo zawodnika, Tomasz Szmidt 3 (1,0,1,0,1), Łukasz Kasperek 0 (0,u,0).

NCD: 67,52 s. - Karol Baran (VII).

Widzów: 4,5 tys.Zdaniem trenerów

Janusz Stachyra, Marma: Zwycięstwo cieszy, ale trudno było spodziewać się innego wyniku. Najważniejsze jest jednak to, że kryzys formy ma chyba już za sobą Karol Baran. Z dobrej strony pokazali się także juniorzy. Swoją szansę w pełni wykorzystał Marcin Leś, wypadł poprawnie, nie tracił dystansu. Pozostali pojechali na swoim normalnym poziomie. Maciek na ten mecz nawet nie wyciągał najlepszych maszyn.Romuald Łoś, Kolejarz: Przepaść jaka dzieli obydwa zespoły w lidze nie jest bezzasadna. Gołym okiem widać było różnicę sprzętu jakim dysponuje każdy z zespołów. Nasi zawodnicy ciągle borykają się z kłopotami, ale powoli dochodzimy do ładu. Taki mecz pokazał nam ile czeka nas jeszcze pracy. Najważniejsze dla nas będą jednak baraże o utrzymnie się w lidze. Wtedy wszystko musi już zagrać.Pozostałe wyniki 12. kolejki: GTŻ Grudziadz - TŻ Lublin 57:33. Mecz RKM Rybnik - Mars Gorzów zakończył się po zamknięciu tego wydania "Gazety Sport".

1. Mars Gorzów1124+148
2. Marma Rzeszów1221+138
3. Intar Ostrów1221+173
4. RKM Rybnik1120+171
5. GTŻ Grudziadz1212-68
6. KSŻ Krosno127-125
7. TŻ Lublin126-217
8. Kolejarz Opole122-220