Trzech nowych piłkarzy w KSZO Ostrowiec

Trzech piłkarzy podpisało wczoraj kontrakty z drugoligowym KSZO Ostrowiec. W piątek drużyna trenera Jerzego Masztalera wyjechała na obóz do Wisły, a klub otrzymał licencję na nowy sezon
Nowi piłkarze KSZO to Adam Warszawski, Mariusz Wysocki i Jacek Kuliberda. O tym, że wszyscy są blisko związania się z ostrowieckim klubem, informowaliśmy wczoraj. Zawodnicy przypadli do gustu trenerowi Masztalerowi i porozumieli się w kwestiach finansowych. Warszawski jest 31-letnim obrońcą, ale więcej rozgłosu niż występy na boisku przyniósł mu udział w tzw. aferze barażowej. Dwa lata temu razem z innymi zawodnikami Świtu Nowy Dwór został zawieszony. Ostatnio grał w trzecioligowej Kaszubi Kościerzyna.

29-letni Wysocki też jest obrońcą, a do Ostrowca trafił również ze Świtu Nowy Dwór. Wcześniej jednak ma za sobą egzotyczny epizod w lidze chińskiej. Obaj związali się z klubem na rok.

Aż pięcioletnią umowę podpisał za to Jacek Kuliberda. To 23-letni pomocnik Bak-polu Gomunice, drugiego klubu, który należy do Mirosława Stasiaka. W Ostrowcu ma zastąpić sprzedanego do Kolportera Korony Marcina Kaczmarka. Przypomnijmy, że wcześniej umowy z KSZO podpisali Maciej Rogalski i Marcin Rogoziński z MKS Mława oraz Paweł Kapsa z Widzewa Łódź.

Dwóch piłkarzy, z których KSZO zrezygnował: napastnik Grzegorz Podstawek i obrońca Jarosław Solarz, trenują z beniaminkiem drugiej ligi Śląskiem Wrocław.

Z zespołem na obóz wyjechał również pomocnik Jacek Berensztajn, choć akurat wczoraj beniaminek ekstraklasy Arka Gdynia złożyła ofertę wykupienia tego piłkarza.

KSZO z licencją

PZPN przyznał pierwsze licencje na grę w drugiej lidze. W gronie siedmiu klubów jest i KSZO Ostrowiec, który nie miał kłopotów z wypełnieniem wymogów. Oprócz klubu ze Świętokrzyskiej pewne występów w nowym sezonie są też Górnik Polkowice, Kujawiak Włocławek, ŁKS Łódź, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Radomiak i Zagłębie Sosnowiec.