Mistrzostwa Polski torowców zakończone

Tor im. Zbysława Zająca po raz kolejny był szczęśliwy dla kolarzy Gryfa Szczecin, którzy zdobyli pięć medali, w tym trzy złote

Mistrzostwa rozpoczęły się od niespodzianki, bowiem wszyscy oczekiwali, że Grzegorz Krejner po raz 14. zdobędzie złoty medal w wyścigu na kilometr ze startu zatrzymanego. I był tego bardzo blisko. Raptem o 12 cm przegrał z Łukaszem Kwiatkowskim (Stal Grudziądz), który tym sukcesem powetował sobie porażkę w eliminacjach sprintu.

Kwiatkowski odpadł w ćwierćfinale sprintu, a z takiego prezentu potrafił skorzystać szczecinianin Damian Zieliński.

Ta trójka rozegrała między sobą jeszcze jeden finał. W keirinie najlepszy okazał się Krejner, co można uznać za niespodziankę, bo to nie on dysponuje najlepszym finiszem. Tym samym doświadczony torowiec został największą gwiazdą mistrzostw na dystansach sprinterskich (medale w wyścigu na punkty i na dłuższych dystansach rozdano przed miesiącem w Łodzi): zdobył dwa złote krążki i srebro.

U pań rywalizacja była bardziej wyrównana, ale najlepiej wypadła Magdalena Sara (Stal Grudziądz), która zdobyła dwa złota i dołożyła do tego brąz w sprincie drużynowym, w którym jej partnerami byli koledzy.

Komplet medalistów

1 kilometr ze startu zatrzymanego

500 m ze startu zatrzymanego

3 km

3. Katarzyna Jagusiak (Stal Grudziądz)

Sprint kobiet

Finał: Paulina Cieślik (Stal Grudziądz) - Małgorzata Wojdyra (BOGO Szczecin) 2:0.

O 3. miejsce: Marta Janowiak (CROSS Ziemia Pułtuska) - Agnieszka Kędysz (Cyklista Żyrardów) 2:0.

Sprint mężczyzn

Finał: Damian Zieliński (Gryf Szczecin) - Tomasz Szmidt (KTK Kalisz) 2:0.

O 3. miejsce: Krzysztof Szymanek (Baszta Golczewo) - Paweł Kościecha (Stal Grudziądz) 2:0.