Rafał Lasocki w Dyskobolii Grodzisk Wlkp.

- To dla mnie szansa, by coś jeszcze w sporcie osiągnąć - mówi Rafał Lasocki o ofercie z Dyskobolii Grodzisk Wlkp. W minionym tygodniu 30-letni obrońca rozwiązał kontrakt z Lechem Poznań, a w przyszłym pojedzie na obóz z grodziskim klubem.
Podczas pobytu w Austrii rozstrzygnie się, czy Lasocki podpisze kontrakt z Groclinem. Trener Duszan Radolsky ma mu się przyjrzeć i ocenić, czy chce go w swoim zespole. - Wolę dmuchać na zimne, bo niczego jeszcze nie podpisałem, ale mam propozycję i chcę z niej skorzystać - mówi o ofercie Groclinu sam piłkarz. Na obozie w Loipersdorf (grodziszczanie wyjeżdżają tam 3 lipca) testy w Dyskobolii przejdzie także czterech innych zawodników. Będą to pomocnicy i napastnik z Bałkanów.

Dzisiaj późnym popołudniem piłkarze z Grodziska spotkają się po krótkich urlopach. Przejdą badania, a w czwartek wyjadą do Warszawy, by załatwiać wizy do USA, gdzie w drugiej połowie lipca zagrają dwa mecze towarzyskie.

Prawdziwe przygotowania rozpoczną się dopiero w piątek. Wtedy też w Grodzisku spodziewani są nowi zawodnicy, którzy już podpisali kontrakty na nowy sezon - obrońca Vlade Lazarevski z Macedonii i bramkarz Aleksander Ptak. Przesądzony jest także powrót czeskiego pomocnika Lumira Sedlacka, który miniony rok spędził w Slavii Praga. Groclin prowadzi także rozmowy w sprawie pozyskania Macieja Scherfchena z Lecha Poznań. - W ciągu dwóch, trzech dni sytuacja powinna się wyjaśnić - mówi wiceprezes Groclinu Jerzy Kopa.

Wiadomo już na pewno, że w przyszłym sezonie w Dyskobolii nie będą grać Vadim Boret i Sasa Cilisnek. Wypożyczenie obu graczy właśnie się skończyło, a grodziski klub nie skorzystał z opcji ich zakupu.

Juniorzy starsi Dyskobolii Grodzisk rozpoczną dziś walkę o wejście do półfinału mistrzostw Polski. W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym podopieczni trenera Piotra Kowala zmierzą się na swoim boisku z Polonią Warszawa. Początek spotkania o godz. 11.

Natomiast juniorzy młodsi Amiki Wronki zagrają dziś w Zabrzu w ćwierćfinale mistrzostw Polski z Gwarkiem.