Pojadą do Międzyzdrojów

W Białej Podlaskiej odbyły się finały Samsung Athletic Cup 2005. W zawodach wystartowało 192 najlepszych gimnazjalistów wyłonionych z eliminacji wojewódzkich. Tytuły mistrzowskie wywalczyły dwie reprezentantki Lubelszczyzny Angelika Gajosz i Ewa Jacniak.

Pierwsza z nich wygrała skok wzwyż. Zawodniczka z Chełma uzyskała 165 cm i poprawiła swój rekord życiowy o 4 cm. Taką samą wysokość pokonała również druga w konkursie Katarzyna Karpowicz, ale dokonała tego dopiero w dogrywce o drugie miejsce, pokonując Michalinę Kwaśniewską z Iławy. Natomiast Ewa Jacniak pewnie wygrała bieg na dystansie 600 m. Lekkoatletka z Kraśnika osiągnęła czas 1.35,61, co także jest jej rekordem życiowym.

Warto przypomnieć, że impreza odbyła się w trakcie 81. mistrzostw Polski seniorów. Zmagania młodych lekkoatletów oglądało wiele uznanych sław królowej sportu, a najlepszym gratulowali: mistrz olimpijski w skoku wzwyż Jacek Wszoła i mistrz świata w trójskoku Zdzisław Hoffmann.

Zwycięzcy oprócz pucharów i dyplomów, a także odtwarzaczy MP3 ufundowanych przez głównego sponsora zawodów, pojadą w drugiej połowie sierpnia na obóz treningowy do Międzyzdrojów, gdzie wezmą m.in. udział w Mityngu im. Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego. Kadra Samsunga otrzyma też sprzęt sportowy firmy Reebok.

Zwycięzcy - chłopcy: bieg na 100 m: Piotr Janic (G 12 Częstochowa) 11.46, bieg na 300 m: Arkadiusz Wojno (Wysokie Mazowieckie) 36.23, bieg na 1000 m: Daniel Chyliński (Śniadowo) 2.34,52, pchnięcie kulą: Konrad Partyka (Victoria Stalowa Wola) 18.06 m, skok wzwyż: Mariusz Wójcik (Pomorskie) 1.87, skok w dal: Paweł Przybyłowicz (Szczecinek) 643 cm; kobiety - bieg na 100 m: Eliza Tworek (Żeglina Sieradz) 12,42, bieg na 300 m: Aleksandra Kociołek (G nr 1 Sieradz) 40.95, bieg na 600 m: Ewa Jacniak (Kraśnik) 1.35,61, pchnięcie kulą: Magdalena Kowalska (Polkowice) 12.55 m, skok wzwyż: Angelika Gajosz (G nr 7 Chełm) 1.65cm, skok w dal: Anna Jagaciak (Juvenia Puszczykowo) 561 cm.