Michaliny lot nad poprzeczką

Marcin Kalita i Michalina Kwaśniewska zdobyli medale krajowych zawodów gimnazjalistów Samsung Athletic Cup, których finał odbył się w Białej Podlaskiej, podczas mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce
Reprezentanci Warmińsko-Mazurskiego dwa razy stawali na podium. Marcin Kalita z Olsztynka zajął drugie miejsce w biegu na 300 metrów i uzyskał czas 36.47. Trzecia w konkursie skoku wzwyż dziewcząt była Michalina Kwaśniewska z Iławy, która wynikiem 162 ustanowiła rekord życiowy. A przypomnijmy, że podczas eliminacji warmińsko-mazurskiego Samsung Athletic Cup na stadionie w Kortowie Michalina, trenowana przez Ewę Gralak, skoczyła 161 cm. Wyrośnięta, jak na swój wiek, uczennica pierwszej klasy iławskiego gimnazjum numer dwa pokonała w Olsztynie najpierw 158, a w chwilę później 161 centymetrów. Niestety, dwa skoki na 164 były już nieudane.

- Ona ma łatwość skakania - mówił o Michalinie Wszoła, który był gościem mityngu w Olsztynie. - Powinna jeszcze tylko poprawić technikę i rozbieg. Ten ostatni musi być bowiem płynny, żeby były efekty nad poprzeczką.