Piłkarze KSZO Ostrowiec i Heko Czermno rozpoczynają treningi

Piętnastu nowych piłkarzy będzie testowanych na pierwszym treningu piłkarzy KSZO Ostrowiec. Również dziś zajęcia przed drugoligowym sezonem rozpocznie beniaminek Heko Czermno.
Listę nowych twarzy w KSZO otwiera wychowanek klubu ze Świętokrzyskiej Paweł Kapsa. 23-letni bramkarz ma za sobą 32 występy w ekstraklasie w barwach KSZO i Wisły Płock. W ostatnim sezonie występował w Widzewie Łódź, ale przegrał rywalizację z Adamem Piekutowskim. - Paweł jest bliski podpisania umowy, ale ostateczna decyzja zapadnie po pierwszym treningu - powiedział Jerzy Masztaler, trener KSZO. Obok niego mają się pojawić m.in. 29-letni napastnik trzecioligowego Chrobrego Głogów Marcin Narwojsz oraz zawodnicy występujący w niższych ligach, m.in. 22-letni Marcin Woźniak z Sokoła Kleczew i o rok starszy Mariusz Zasada z Tura Turek, a także Iwo Zubrzycki ze Znicza Pruszków i Jacek Kuliberda ze Stasiaka Bak-Pol Gomunice. Trenować będzie również były podopieczny Masztalera ze Świtu Nowy Dwór - Mariusz Wysocki. 29-letni obrońca wcześniej przez trzy sezony grał w lidze chińskiej. Jak już informowaliśmy, na pierwszych zajęciach pojawią się obrońcy Marcin Konopka (Świt) i Adam Warszawski (Kaszubia Kościerzyna) oraz młodzi zawodnicy KSZO Junior.

Tydzień sprawdzianów

- Przez pierwszy tydzień codziennie będzie się coś działo - zapowiada Janusz Białek, nowy szkoleniowiec beniaminka II ligi Heko Czermno. Właśnie w tym czasie w jego zespole mają być testowani nowi piłkarze. - Z racji wielu sprawdzanych zawodników nie jedziemy nawet na obóz. Będziemy trenować na własnych obiektach - dodaje Białek. Najbardziej zaawansowane są rozmowy z 25-letnim napastnikiem trzecioligowej Pogoni Leżajsk Pawłem Kowalczykiem (był już wiosną w kręgu zainteresowań Heko), 27-letnim obrońcą Stali Stalowa Wola Markiem Drozdem (choć podpisał już wstępną umowę ze Stalą Rzeszów) oraz 28-letnim defensorem Tłoków Gorzyce Krystianem Lebiodą.