Trzy medale świętokrzyskich lekkoatletów na mistrzostwach Polski

Srebrny i dwa brązowe medale to dorobek świętokrzyskich lekkoatletów z zakończonych w Białej Podlaskiej 81. mistrzostw Polski seniorów

Jak już informowaliśmy w piątek rozpoczęła Magdalena Drop z Wisły Sandomierz, która skoczyła wzwyż 1,81 m. Stanęła na podium dzięki temu, że pokonała tę wysokość w pierwszej próbie. Wraz z Martą Borkowską z AZS UMCS Lublin zajęła trzecie miejsce.

Dwa pozostałe krążki zdobyły zawodniczki biegające na 3000 metrów z przeszkodami. Wicemistrzynią Polski została Anna Kądziela z Ostrowii, a wynikiem 10.19,87 pobiła też rekord województwa. Tuż za nią z rekordem życiowym (10.25,38) przybiegła Agata Dróźdż, reprezentująca Juventę Marbo Starachowice.

W Białej Podlaskiej dwukrotnie rekord województwa juniorek w biegu na 400 m ppł biła także Edyta Pura z WiR Łopuszno. Najpierw, w eliminacjach, czasem 60,71, a w finale poprawiła się jeszcze na 60,56, zajmując siódme miejsce.

Także na siódmej pozycji ukończył bieg na 3000 m z przeszkodami z rezultatem 8.39,96 Rafał Wójcik z KKL Kielce. Do niedawna była to jego koronna konkurencja, ale teraz przygotowuje się do mistrzostw świata w maratonie i tym tłumaczył fakt, że nie był w stanie włączyć się do walki o medal. Agnieszka Wrona, która od niedawna reprezentuje KKL, zajęła dziewiątą lokatę w skoku o tyczce z najlepszym swoim tegorocznym wynikiem 3,80.

W Białej Podlaskiej startowało jeszcze dwoje juniorów KKL. Lepiej wypadł Kamil Zbroszczyk, który był dziesiąty w pchnięciu kulą z rezultatem 15,85. Kamila Chudzik rzuciła oszczepem 41,59 i była 13.