Sport w skrócie

MISTRZYNI LEPSZA.

Na pierwszej rundzie finałów zakończyła Izabela Niemiec z Olimpii Suchedniów udział w 43. mistrzostwach świata seniorek w łucznictwie, które odbywają się w Madrycie. Jedyna zawodniczka z regionu w pojedynku 1/32 trafiła na mistrzynię olimpijską z Sydney Mi Jin Yun i uległa jej 149:165. Los suchedniowianki w turnieju indywidualnym podzielili wszyscy pozostali reprezentanci Polski.

REMIS WOJTKA.

Młody szachista Żaka Kielce zajmuje 129. miejsce na półmetku VI indywidualnych mistrzostw Europy seniorów, które odbywają się w Warszawie. W szóstej partii kielczanin zremisował z Wladislavem Nevednickym (Rumunia) i ma na koncie 3 punkty. Prowadzi z 5,5 pkt Vadim Milov ze Szwajcarii. Do zakończenia mistrzostw zostało siedem rund. W Warszawie rywalizuje 229 zawodników.

PARA STS W FINALE.

Para STS Skarżysko Łukasz Ścisłowicz i Adrian Zatorski awansowała do finałów mistrzostw Polski juniorów w siatkówce plażowej. Skarżyski duet zajął czwarte miejsce w turnieju półfinałowym, który odbył się w Nowinach (kwalifikowały się pierwsze cztery pary). Wygrała go para Michał Błoński i Oskar Dziewit z Tomaszowa Mazowieckiego. Finały odbędą się w dniach 12-13 lipca we Wrześni koło Poznania. Blisko awansu byli także Michał Lewicki i Tomasz Gos (STS) oraz Michał i Karol Leks ze Stakolo Staszów, ale zostali sklasyfikowani na miejscach 5.-8.

MISTRZOWIE Z HKS.

Zawodnicy HKS 47 Kielce zdominowali VII Mistrzostwa Polski ZHP w strzelectwie sportowym. Na strzelnicy w Starachowicach zdobyli aż pięć medali. W rywalizacji indywidualnej (karabinek sportowy) kielczanie zdobyli komplet medali - pierwszy był Michał Moćko, drugi Rafał Wieżel, a trzeci Jakub Odziemek. Ta trójka, wsparta Pawłem Radeckim, zdobyła też złoty medal w drużynie, a srebrny przypadł drugiemu zespołowi HKS 47.