Pierwszy trening Zagłębia Sosnowiec

Zagłębie rozpoczęło przygotowania do sezonu. Po powrocie z urlopów każdy miał coś ciekawego do opowiedzenia. Trener Krzysztof Tochel sprzedał anegdotę, jak to nieoczekiwanie spotkał na Krecie... Mariusza Ujka


- Zadzwonił do mnie, bo chciał o coś zapytać. Od słowa do słowa i okazało się, że odpoczywamy w hotelach położonych niedaleko siebie. Żaden z nas nie wiedział, że drugi też jedzie do Grecji - uśmiechał się trener.

Ujka zabrakło na zajęciach. Potwierdziło się, że piłkarzem interesują się kluby ze Skandynawii - najbardziej Landskrona BoIS, aktualnie 11. zespół szwedzkiej ekstraklasy.

Szkoleniowiec tygodniowy urlop poświęcił nie tylko na odpoczynek. - Zastanawiałem się, jak zmienić przygotowania do sezonu, by zespół grał jesienią równie dobrze jak wiosną - mówił.

Na pierwszych zajęciach pojawiło się zaledwie dziewięciu zawodników, pozostali mieli w tym czasie badania lekarskie, inni - jak na przykład trzej Bośniacy - jeszcze odpoczywają w Sarajewie.

Z drużyną ćwiczył też Tomasz Łuczywek, ale wszystko wskazuje na to, że dla 27-letniego pomocnika był to jeden z ostatnich treningów na Ludowym. Na Łuczywka czeka bowiem kontrakt w GKS-ie Bełchatów. Pod koniec czerwca piłkarzowi wygasa umowa z Zagłębiem i jeżeli GKS zapłaci za niego ekwiwalent, nic go w Sosnowcu nie zatrzyma. - Rozumiem go i niewiele mogę poradzić - rozkładał ręce Tochel.

Nową twarzą w Sosnowcu jest na razie tylko Krzysztof Butryn z MKS-u Mława, w zajęciach wziął też udział Patryk Stemplewski, który wiosnę spędził w rezerwach. Trener zaprosił również Przemysława Broczkowskiego, którym zimą interesował się GKS Katowice, ale piłkarz odmówił. Broczkowski prawdopodobnie zrezygnuje z gry i poświęci się studiom medycznym.

W dalszym ciągu z urazem zmaga się Przemysław Pitry, który zacznie kopać piłkę najwcześniej w połowie lipca.

Już w sobotę Zagłębie rozegra pierwszy sparing - o godz. 11 na boisku AKS-u Niwka. Trener Tochel będzie testował około 10 nowych zawodników. - Będzie kilku piłkarzy z pierwszoligową przeszłością - mówi. Jeden z nich to Radosław Becalik, 29-letni pomocnik, który grał wiosną w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki. Tochel rozmawia też z dwoma bramkarzami. Na Stadionie Ludowym rozpoczął się kolejny remont - jeżeli prace się przedłużą, pierwszy mecz sezonu z Podbeskidziem Zagłębie zamiast u siebie rozegra na wyjeździe.Plan sparingów

27 lipca - wyjazd na tygodniowe zgrupowanie do Dzierżoniowa

1 lipca - Śląsk Wrocław

6 lipca - Rozwój Katowice

9 lipca - Górnik Jastrzębie

12-19 lipca - planowany obóz za granicą

20 lipca - Walka Zabrze, Odra Opole

23 lipca - Wierna Małogoszcz, Zieloni Żarki