Sport w skrócie

TENIS

WERONIKA DO KADRY. Tenisistka Returnu Radom

Weronika Domagała została powołana do reprezentacji Polski do lat 14. Wraz z innymi reprezentantami naszego kraju wyjedzie na zgrupowanie szkoleniowe do Bydgoszczy. Następnie weźmie udział w turnieju w Brukseli, który zaliczany jest do Pucharu Lata.

PIŁKA NOŻNA

ZGASZONY WULKAN. Nie udało się zawodnikom Wulkana Zakrzew awansować do piątej ligi mazowieckiej. W dwumeczu barażowym musieli oni uznać wyższość piłkarzy Drukarza Warszawa. Rewanż był jednak obiecujący. Podopieczni Jura Zielińskiego dwubramkową stratę z pierwszego meczu odrobili już po 12 minutach. Nie podłamała ich także bramka strzelona przez gości chwilę później, gdyż już do przerwy gospodarze mieli przewagę trzech goli. Tuż po przerwie, złudzeń pozbawił Wulkana były zawodnik Radomiaka Radom - Sebastian Groszek, który strzałem głową umieścił piłkę w siatce gospodarzy. Ataki Wulkana już do końca pojedynku nie były w stanie rozbić mądrze grającej defensywy Drukarza. W ostatecznym rozrachunku zakrzewianom do awansu zabrakło zaledwie jednej bramki. W tej sytuacji w nadchodzącym sezonie ponownie będą występować na boiskach radomskiej ligi okręgowej.

Wulkan Zakrzew - Drukarz Warszawa 4:2 (4:1): Tkaczyk (9.), Jadczak (12.), Katus (30.), Starzyński (43. - karny) - Wajszczuk (15.), Groszek (55.).

SZACHY

IMPREZA DLA JUNIORÓW. W piątek, sobotę i niedzielę w Radomiu zostanie rozegrany turniej dla juniorów Radomski Czerwiec '76 - Droga do "Solidarności". Organizatorzy kierują zaproszenie do wszystkich najmłodszych adeptów szachów, którzy chcieliby posmakować rywalizacji w międzynarodowym towarzystwie. Wpisowe wynosi 15 zł i zostanie przekazane na realizację projektu "Szachy dla szkół", powiększenie puli wygranych oraz cele organizacyjne. Z opłaty wstępnej zwolnieni są zawodnicy poniżej siódmego roku życia. Zawody odbędą się w Bursie Szkolnej nr 1, przy ul. Kościuszki 5 w Radomiu. Początek dziś o godz. 18.