Jan Żurek, trener Podbeskidzia Bielsko-Biała, musi na nowo budować zespół

Po nieudanej próbie awansu do ekstraklasy trener Jan Żurek musi na nowo budować zespół. Z kilku piłkarzy klub sam zrezygnował, a czołowi zawodnicy Adam Kompała i Jarosław Bujok chcą go opuścić
Kompałę trzyma w klubie jeszcze roczny kontrakt. Jednak pomocnik chciałby w przyszłym sezonie grać w Jagiellonii Białystok, która oferuje mu lepsze warunki. - Nie będziemy rezygnować z tak dobrego zawodnika. Kompała odejdzie do Jagiellonii jedynie, gdy dojdziemy do porozumienia z klubem z Białegostoku - mówi prezes Podbeskidzia Stanisław Piecuch.

Ciężko będzie jednak trenerowi Żurkowi opierać grę zespołu na Kompale, który ma już dosyć występów w Podbeskidziu. Wiele wskazuje na to, że drużynę opuści też najlepszy obrońca zespołu Jarosław Bujok. - Mój kontrakt z Podbeskidziem kończy się 30 czerwca. Prezes nie rozmawiał ze mną na temat mojej gry w Bielsku-Białej. Zresztą otrzymałem bardzo korzystną ofertę z innego klubu. Nie powiem, z jakiego, bo nie chcę zapeszyć - mówi Bujok, który z bielskim klubem awansował z czwartej do drugiej ligi.

Działacze twierdzą, że na pewno w zespole zostanie świetnie grający wiosną Kameruńczyk Endene Elokan. - W przyszłym tygodniu powinno się wszystko rozstrzygnąć. Elokan chce grać w Bielsku, ale nie wiadomo, czy inne kluby nie zaproponują mu lepszych warunków - mówi Eugeniusz Kamiński, menedżer piłkarza. Elokan ma propozycje gry w Cracovii i Pogoni Szczecin oraz w Belgii, Maroku i Chinach.

Bielszczanie nie przedłużyli jeszcze kontraktu z Łukaszem Błasiakiem i Wojciechem Rączką, a Rafał Andraszak i Błażej Radler powrócili z wypożyczenia do Górnika Zabrze. Z kolei Artur Rozmus ma zostać wypożyczony do Beskidu Skoczów. Jedynym na razie zawodnikiem, który wzmocnił zespół, jest 17-letni bramkarz Joachim Mikler. Zawodnik czwartoligowego Beskidu Skoczów był niedawno na konsultacjach kadry U-17. - Rozmawiałem z Robertem Romanowskim z MKS-u Mława. Jednak ten bramkarz nie będzie u nas grał - dodaje Piecuch. Bielszczanie zainteresowani są także 25-letnim napastnikiem Śląska Wrocław Marcinem Wielgusem. Na początku lipca w Bielsku mają się pojawić na testach bramkarz z Czech oraz piłkarz z Afryki.