Unia zostaje w III lidze

Jeden gol zdecydował, że piłkarze Unii Janikowo nie zdołali przejść Piasta Gliwice w barażowym meczu o wejście do II ligi

W sobotę w Janikowie Unia wygrała 2:1. Wczoraj awans dawał jej remis lub nawet porażka wyższa niż 1:2. Na boisku w Gliwicach padł jednak wynik najgorszy z możliwych. Piast wygrał 1:0. Przy równym bilansie dwumeczu zadecydowała jedna, jedyna bramka zdobyta przez gliwiczanina Piotra Ussa w Janikowie.

Złotą bramkę dla Piasta strzelił wczoraj w 47 minucie z rzutu karnego Stanisław Wróbel.

Wcześniej janikowianie mieli okazje. W 43 minucie losy spotkania mógł rozstrzygnąć Karol Bilski, który zastąpił w wyjściowym składzie Asmane Gnegne. Piłka po uderzeniu Bilskiego trafiła jednak w słupek. W 61 min Branko Rasić mógł skopiować swój wyczyn z pierwszego meczu w Janikowie. Po dośrodkowaniu Adama Młodzieniaka główkował na bramkę Krzysztofa Kozika, ale zrobił to minimalnie niecelnie.

Unia atakowała i narażała się na kontrataki. Dobrze bronił jednak Marcin Ciesielski, który w 78 min obronił w sytuacji sam na sam z Wróblem.

To już druga porażka zespołu z Janikowa w barażu o II ligę. Przed rokiem okazali się gorsi od KSZO/Stasiaka Ostrowiec Świętokrzyski.

Wynik meczu

PIAST GLIWICE 1 (1)

UNIA JANIKOWO 0

Bramka: 1:0 Wróbel (47., karny)

Piast: Kozik- Bednarz, Gamla (75. Szmatiuk), Karwan, Michniewicz- Zadylak, Kaszowski, Taraszkiewicz, Pałkus (54. Podgórski)- Uss (60. Kukulski), Wróbel Unia: Ciesielski- Turkowski, Thiede (64. Łukomski), Jeziorski, - Kruk, Krysiak, Młodzieniak, Kaźmierczak, Rasić- Bilski, Wojciechowski (55. Gnegne). Sędziował: Grzegorz Gilewski

Żółte kartki: Bednarz (Piast) oraz Jeziorski, Turkowski, Wojciechowski, Thiede, Krysiak (Unia)