Sport w skrócie

BRĄZ W MARATONIE.

Biegacz Rodziny Kielce Hieronim Ścięgaj zajął trzecie miejsce w mistrzostwach Polski weteranów w maratonie, które rozegrane zostały w Lęborku. Kielczanin wystąpił w kategorii 45-49 lat. W klasyfikacji open został sklasyfikowany na jedenastym miejscu. W maratonie w Lęborku wzięło udział prawie dwustu zawodników z całej Polski.

CZAT Z SERVAASEM.

W czwartek o godz. 20 na oficjalnej stronie piłkarzy ręcznych Vive Kielce odbędzie się czat z Bertusem Servaasem, prezesem kieleckiego klubu i menedżerem reprezentacji Polski. Internauci mogą spotkać się z właścicielem Vive pod adresem www.vive.zetonet.pl.

ZEBRANIE LIGI SZÓSTEK.

W czwartek o godz. 19 na stadionie Polonii w Białogonie odbędzie się zebranie organizacyjne uczestników drugiego turnieju szóstek piłkarskich dla amatorów. Mecze odbywać się będą w ostatni weekend czerwca i pierwszy lipca. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr. tel. 0-607 570 801 (prezes Polonii - Andrzej Zawadzki) lub u współorganizatora zawodów - ŚZPN, tel. 361 47 29 wew. 28 (Arkadiusz Krala).

SKUTECZNY MAKUCH.

Zwycięstwem VII LO z Zielonej Góry zakończył się finał ogólnopolski turnieju koszykarskiego Era Liga Szkolna. W nagrodę zielonogórzanie pojadą do Stanów Zjednoczonych na mecz NBA. Świętokrzyskie na finale w Pruszkowie reprezentował Zespół Szkół Zawodowych nr 1 z Kielc, ale podopieczni Pawła Morawskiego odpadli w pierwszej rundzie play-off, przegrywając z ZS nr 1 z Wrocławia 57:66. Najskuteczniejszym zawodnikiem kieleckiej drużyny był gracz drugoligowego UMKS Kielce Hubert Makuch, który zdobył aż 38 punktów. W tegorocznej edycji Era Liga Szkolna brało udział 800 szkół z całego kraju, w tym 30 z naszego regionu.

CICHOŃ I KRZYSZTOFIK NAJLEPSI.

Wojciech Krzysztofik z KTT Końskie i Marcelina Cichoń (Smecz Skarżysko) wywalczyli w Starachowicach tytuły tenisowych mistrzów województwa młodzików. W finale turnieju chłopców Krzysztofik pokonał 6:0 6:1 Mateusza Jagodzkiego, a trzecie miejsce zajęli Jacek Bisiński i Mikołaj Stasiński (wszyscy Gemik Kielce). W grze podwójnej do finału dotarły dwie pary Gemika, a Stasiński-Jagodzki pokonali 6:4 4:6 6:4 duet German-Bisiński. Finał dziewcząt był najlepszym meczem turnieju - Cichoń zwyciężyła w nim 6:1 7:5 koleżankę klubową Magdalenę Kałasz. Brązowe medale zdobyły Karolina Cedro (Gemik) i Aleksandra Kazusek (Końskie). W deblu para Cichoń-Kałasz wygrała 6:1 6:0 z duetem Kazusek-Cedro. W mistrzostwach wzięli udział zawodnicy z pięciu klubów.

MISTRZOSTWA NA STELLI.

Gospodarze ze Stelli Kielce wygrali klasyfikację zespołową na międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w łucznictwie, które odbyły się na torach kieleckiego klubu. Indywidualnie najlepsi byli Agnieszka Bojarska z Piątki Zgierz oraz Konrad Cienkosz (Boruta Zgierz). Wśród dziewcząt dwa pozostałe miejsca na podium zdobyły łuczniczki Stelli - Kinga Mróz przed Małgorzatą Soboń, a najlepszym młodzikiem ze Świętokrzyskiego był Daniel Krogulec z Olimpii Suchedniów (3. miejsce).

DZIEWIĘĆ MEDALI.

Dziewięć medali zdobyli reprezentanci województwa świętokrzyskiego na XXI Ogólnopolskich Igrzyskach LZS młodzieży szkolnej w Pile. Aż siedem z nich było koloru brązowego - sześć zapaśników: Judyta Cichocka (kat. do 51 kg), Mariusz Kraska (58 kg), Łukasz Biernat (66 kg), Łukasz Szkolak (84 kg), Zbigniew Dudziński (100 kg), Mateusz Mazur (120 kg), a jeden Ewy Kwapisz (48 kg) w podnoszeniu ciężarów. Srebro w mikście w tenisie stołowym zdobyła para Maciej Podsiadło - Edyta Zielińska. Jedyny złoty medal to zasługa Irminy Sławek ze Stali Kunów (podnoszenie ciężarów). W kategorii do 75 kg uzyskała ona 160 kg w dwuboju.

KORONA I HETMAN.

Młodzi piłkarze Kolportera Korony Kielce i Hetmana Włoszczowa zdobyli pierwsze miejsce w rozegranych w Morawicy mistrzostwach województwa młodzików i trampkarzy. Kielczanie wyprzedzili gospodarzy z Moravii oraz Czarnych Połaniec. Drużyna z Połańca zajęła też drugie miejsce w turnieju trampkarzy, a trzeci był KSZO Ostrowiec.