Sport w skrócie

REWANŻ W MAŁOGOSZCZU.

W środę o godz. 17 w Małogoszczu rozpocznie się drugi mecz finałowy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu, w którym miejscowa Wierna podejmować będzie Nowiny. W pierwszym meczu czwartoligowcy po bramce Kamila Kowalskiego wygrali 1:0. Pół godziny później na stadionie międzyszkolnym w Kielcach juniorzy Kolportera Korona zagrają w pierwszym spotkaniu 1/16 mistrzostw Polski z Zagłębiem Lubin. Występujący na tym samym szczeblu juniorzy młodsi KSZO Ostrowiec rywalizację z Górnikiem Łęczna rozpoczną w środę na wyjeździe.

NIESPODZIANKA Z KIELC.

Kielczanin Piotr Strzycki występujący w parze z byłym zawodnikiem Legii Warszawa Witoldem Poincem został w Starych Jabłonkach pod Warszawą mistrzem Polski oldbojów w siatkówce plażowej (grupa starsza - suma wieku zawodników powyżej 90 lat). W finale duet kielecko-warszawski pokonał parę Andrzej Bauer - Witold Kos z Olsztyna. Piotr Strzycki był przed rokiem drugi w parze Jackiem Adamskim, a dwie pierwsze edycje mistrzostw wygrał. W grupie młodszej niespodziewanie aż do finału dotarła kielecka para Krzysztof i Grzegorz Wanat. W ostatnim meczu musieli jednak uznać wyższość Grzegorza Kosadki i Wiesława Popika z Bielska. W IV MP rywalizowało 40 par z całej Polski.

ZIELIŃSKI W KADRZE.

Młody kolarz Cyclo Korony Kielce Kamil Zieliński został powołany do kadry PZKol. na szosowe młodzieżowe mistrzostwa Europy. Kielczanin wystartuje w wyścigu ze startu wspólnego. Mistrzostwa odbędą się w dniach 7-10 lipca w Moskwie.

MARATON DLA JANUSZKA.

Henryk Januszek z KTC Kielce wygrał kategorię trzecią (50-59 lat) na ogólnopolskim maratonie kolarskim, który odbył się na trasach pod Olsztynem koło Częstochowy. W grupie czwartej (pow. 60 lat) drugi był inny z kolarzy KTC - Jerzy Kruk. Wyścig składał się z dwóch części - odcinka specjalnego o długości 5 km oraz maratonu na trasie 55 km.