Gintaras Kadziulis i Lynn Greer w Prokomie Trefl Sopot?

Prokom jest poważnie zainteresowany Gintarasem Kadziulisem. Udało nam się również dowiedzieć, że zatrudnienie Lynna Greera jest już nie tylko marzeniem klubu, ale realnym planem Prokomu
Kontrakty z nowymi graczami szefowie Prokomu zaczną podpisywać pod koniec czerwca, kiedy poznają budżet, ale do Sopotu cały czas napływa mnóstwo ofert. W klubie leżą oferty m.in. Vidasa Gineviciusa, Dariusa Lawrynowicza, Dušana Bocevskiego, Gintarasa Kadziulisa czy Lynna Greera. Jak się dowiedziała "Gazeta", Prokom jest poważnie zainteresowany pozyskaniem trzech ostatnich. Najbliższy podpisania kontraktu w Sopocie jest w tej chwili Kadziulis, który w poprzednim sezonie grał przeciwko Prokomowi w barwach Anwilu Włocławek. 25-letni Litwin (średnia punktów w minionym sezonie: 13,7) miałby zastąpić w Sopocie swojego rodaka Dariusa Maskoliunasa.

- Realne staje się również zatrudnienie Greera, co jeszcze niedawno wydawało się bajką - mówi nam osoba związana z klubem z Sopotu. Informację potwierdził "Gazecie" Mateusz Jodłowski, agent, który reprezentował interesy Greera w Polsce, kiedy Amerykanin był gwiazdą Śląska Wrocław. - W sobotę w Wenecji z agentem Greera Kennym Grantem spotkał się drugi trener Prokomu Jacek Winnicki. Rozmowy są zaawansowane - mówi Jodłowski. W poprzednim sezonie Greer grał w Dynamie Moskwa, które miało w składzie wiele gwiazd. Zdobywał średnio 9 punktów i miał 2 asysty.

Lukę pod koszem miałby z kolei wypełnić Bocevski, który dwa lata temu grał w Anwilu, a w ostatnim sezonie w Olimpiji Ljubljana. Jego średnie w Eurolidze to 12 punktów i 5 zbiórek. Bocevski miałby być zmiennikiem Adama Wójcika. W poprzednim tygodniu pojawiła się informacja, że Wójcik i Goran Jagodnik mają poważne oferty z Hiszpanii, ale w Sopocie wierzą, że obu graczy uda się zatrzymać.

Już wcześniej pisaliśmy, że Prokom uzgodnił niemal wszystkie warunki kontraktu z Michałem Ignerskim. Klubowi zależy również na tym, aby oprócz Jagodnika i Wójcika zatrzymać Istvana Nemetha, choć Węgra chce zaprosić na testy Benetton Treviso.

TAK MOŻE WYGLĄDAĆ NOWY PROKOM

Rozgrywający: Lynn Greer, Tomas Pacesas. Rzucający obrońca: Gintaras Kadziulis, Istvan Nemeth (Vidas Ginevicius). Niski skrzydłowy: Goran Jagodnik, Michał Ignerski. Silny skrzydłowy: Tomas Masiulis, Filip Dylewicz. Środkowy: Adam Wójcik, Dušan Bocevski.