Sport.pl

Radomscy piloci biorą wszystko

Nie było mocnych na pilotów Aeroklubu Radomskiego na mistrzostwach Polski w Rudnikach koło Częstochowy. Nasi zawodnicy zgarnęli wszystkie medale
Po raz szósty z rzędu na najwyższym stopniu podium stanął Robert Kowalik. Tym razem zwycięstwo przyszło mu dużo trudniej niż w latach poprzednich. Prowadził co prawda już po programie dowolnym, ale w programie nieznanym był czwartym i jego przewaga nad następnym w klasyfikacji, kolegą klubowym Markiem Szufą, znacznie stopniała. Klasę mistrzowską Kowalik zaprezentował jednak w ostatnim przelocie, dystansując najgroźniejszych przeciwników.

Co już stało się niemal tradycją, kolejne miejsca na podium zajęli również przedstawiciele Aeroklubu Radomskiego. Drugi był Ireneusz Jesionek, a trzeci Marek Szufa. Dziewiąte miejsce zajął Jarosław Madej, dziesiąte - Arkadiusz Jesionek, a trzynaste - Jacek Osiński (wszyscy Aeroklub Radomski).

- Cieszymy się z kolejnego sukcesu, a także z tego, że słońce świeciło nad częstochowskim niebem i można było rozegrać wszystkie konkurencje - nie krył radości trener Aeroklubu Radomskiego Stanisław Szczepanowski.