Zawisza 10. w IV lidze

Jeden punkt ze zwycięzcą IV ligi Zdrojem Ciechocinek zainkasowali na koniec sezonu piłkarze Zawiszy i zajęli 10. pozycję.

W Ciechocinku bydgoszczanie zagrali bez pięciu zawodników oraz juniorów przygotowujących się barażu o finał Mistrzostw Polski z Gwarkiem Zabrze.

Od początku spotkania przeważali boisku bydgoszczanie, którzy zagęścili środek pola i pewnie grali w defensywie. Gospodarze praktycznie przez cały mecz nie stworzyli sobie klarownej sytuacji, oddali tylko kilka strzałów z dalszej odległości. Robert Tomaszewski wyłapywał wszystkie dośrodkowania pilkarzy z Ciechocinka.

W 51 minucie padł gol dla zawiszan. Krzysztof Krawczyk dośrodkował piłkę w pole karne Zdroju. Zbyt późno z bramki wyszedł Leszek Zalewski, Bartosz Kamiński go uprzedził i głową skierował piłkę do siatki.

Potem idealną sytuacją zmarnował Arkadiusz Nowicki.

Zawiszanie stracili wygraną w 87 minucie. W zamieszaniu na polu karnym Tomaszewskiego Arkadiusz Jonatowski wepchnął piłkę do siatki. Mecz w Ciechocinku był dobrym zakończeniem słabego sezonu

DLA DZIECI

Zabawki i upominki, które zbiera dla dzieci grupa kibicow Zawiszy "Azzuro-neri" zostaną dziś przekazane wychowankom domów dziecka na Osowej Górze oraz na Wyżynach

Wynik meczu

ZDRÓJ CIECHOCINEK- ZAWISZA BYDGOSZCZ 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Kamiński (51.), 1:1 Jonatowski (87.)

Zawisza: Tomaszewski- Kremblewski (88. Lamka), Sieradzki, Wódkiewicz, Śmiglewski- Tomczuk (85. Bachar), Łuczak (25. Kuś), Krawczyk, Kamiński, Klimek-Nowicki

Żółta kartka: Sieradzki

Pozostałe wyniki: Pomorzanin Toruń - Włocłavia 2:1, Goplania Inowrocław - Legia Chełmża 5:3, Victoria Koronowo - Mień Lipno 1:1, Sparta Brodnica - Wisła Nowe 3:0 walkower, Lech Rypin - Wda Świecie 2:3, Sadownik Waganiec - Pałuczanka Żnin 4:0, Olimpia Grudziądz - Cuiavia Inowrocław 4:1