Powołania do kadr młodzieżowych dla świętokrzyskich szczypiornistów

Aż szesnastka młodych zawodniczek i zawodników z regionu świętokrzyskiego dostało powołania na konsultacje kadry narodowej w piłce ręcznej.
Najwięcej, bo po pięciu, reprezentantów będą mieć kieleckie kluby Vive i KSS. W przygotowania do startu w mistrzostwach Europy juniorów, które odbędą się w Szwecji (4-10 lipca) wezmą udział Paweł Podsiadło, Piotr Gawęcki z Vive i pozyskany do w tym tygodniu z KSSPR Końskie Sebastian Smołuch. W kadrze trenera Leszka Biernackiego są też jego koledzy z Końskich: bramkarz Rafał Stachera i skrzydłowy Piotr Swat. Zgrupowanie kadry potrwa od 27 czerwca do 3 lipca we Władysławowie.

Spośród juniorów młodszych szkoleniowiec kadry Ryszard Skutnik powołał trzech graczy Wisły Sandomierz: Pawła Kwiatkowskiego, Huberta Dygasa, a w rezerwie znalazł się Krzysztof Tomczyk. Kadrowicze spotkają się dwukrotnie w czerwcu i sierpniu, i za drugim razem wezmą udział w towarzyskim turnieju międzypaństwowym na Słowacji.

Wśród dziewcząt aż pięć podopiecznych Mariana Siewruka z KSS Kielce pojedzie na konsultację juniorek do Karczewa. W pierwszej grupie (19-23 czerwca) znalazły się Edyta Kipirzepa, Alina Nowak, Anna Skuza, Marta Słoma i Edyta Szymańska. W drugiej turze (26-30 czerwca) trener Adam Pecold będzie sprawdzał Ewę Krawczyk ze Źródełka Pińczów oraz Natalię Dziedzic z Vive Kielce. W rezerwie pozostaje jej klubowa koleżanka Agnieszka Białek.