Sport.pl

26 lipca 2005 r. Korona - Cracovia. Pierwszy mecz w ekstraklasie

Lepiej nie można było tego wymyślić. Pierwszym rywalem piłkarzy Kolportera Korony w ekstraklasie będzie Cracovia. Spotkanie odbędzie się we wtorek 26 lipca na stadionie przy ul. Szczepaniaka.
Trudno o lepszego rywala, by spotkanie przebiegło w świątecznej atmosferze. Oba kluby są zaprzyjaźnione, a kibice od lat ze sobą sympatyzują.

Polski Związek Piłki Nożnej ustalił wczoraj terminarz Idea Ekstraklasy w sezonie 2005/2006. Jak już wcześniej informowaliśmy, kielczanie tylko siedem z 17 tegorocznych spotkań rozegrają na własnym stadionie. Oprócz pojedynku z "Pasami" do Kielc przyjadą jeszcze Odra Wodzisław lub Widzew Łódź (grają w barażach o pierwszą ligę), Polonia Warszawa, Wisła Płock, Amica Wronki, Górnik Łęczna i Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski. - Zgodziliśmy się na takie rozwiązanie w ramach ustępstw związanych z przyznaniem warunkowej licencji na grę w pierwszej lidze - mówi Sławomir Sijer, dyrektor Kolportera Korony. Także dobór rywali, którzy zagrają przy Szczepaniaka, wydaje się nieprzypadkowy. Kielecki stadion jesienią uniknie przyjazdu dużych zorganizowanych grup kibiców, np. Wisły Kraków, Legii Warszawa, Arki Gdynia czy Lecha Poznań.

Ponieważ dwie pierwsze kolejki rundy rewanżowej zostaną rozegrane jeszcze w tym roku, wiadomo, że pierwszy mecz ligowy w 2006 roku kielczanie rozegrają z Pogonią Szczecin. Najprawdopodobniej to ten mecz będzie inaugurował nowy stadion przy ul. Ściegiennego.Mecze Kolportera Korony w Idea Ekstraklasie

1. kolejka, 26 lipca

Kolporter Korona - Cracovia

2. 31 lipca

Kolporter Korona - Odra/Widzew

3. 6 sierpnia

Pogoń Szczecin - Kolporter Korona

4. 20 sierpnia

Kolporter Korona - Polonia Warszawa

5. 27 sierpnia

Lech Poznań - Kolporter Korona

6. 10 września

Kolporter Korona - Wisła Płock

7. 17 września

Zagłębie Lubin - Kolporter Korona

8. 24 września

Arka Gdynia - Kolporter Korona

9. 1 października

Kolporter Korona - Amica Wronki

10. 15 października

Górnik Zabrze - Kolporter Korona

11. 22 października

Wisła Kraków - Kolporter Korona

12. 29 października

Legia Warszawa - Kolporter Korona

13. 5 listopada

Kolporter Korona - Górnik Łęczna

14. 19 listopada

GKS Bełchatów - Kolporter Korona

15. 26 listopada

Kolporter Korona - Dyskobolia Grodzisk

16. 3 grudnia

Cracovia - Kolporter Korona

17. 10 grudnia

Odra/Widzew - Kolporter Korona