Katarzyna Łukasik mistrzynią Polski w ujeżdżeniu

Jeździectwo. Wielkim sukcesem Katarzyny Łukasik z Lubelskiego Klubu Jeździeckiego Stella Pack zakończyły się mistrzostwa Polski juniorów w ujeżdżeniu. Debiutująca w zawodach tej rangi lublinianka zdobyła złoty medal
Mistrzostwa zostały rozegrane w Zakrzowie w województwie opolskim. LKJ wystawił w nich dwie reprezentantki - siostry bliźniaczki Katarzynę i Annę Łukasik. Katarzyna dosiadająca konia Leadman Corda została najlepszą juniorką w Polsce. Wyprzedziła Maję Wieczorek na klaczy Granada reprezentującą JKS Przybyszewo i Annę Marię Weber na Norycie z JKS Łoś Warszawa. Siostra Katarzyny Anna na klaczy Nirvana zajęła piąte miejsce.

Anna zdobyła srebrny medal w rozegranych także w Zakrzowie mistrzostwa Polski juniorów LZS.

Odnoszące sukcesy jeździeckie siostry mają po 18 lat. Od nowego roku szkolnego będą się uczyć w maturalnej klasie XXIII Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Jeżdżą konno już 10 lat, od pięciu trenują w LKJ pod kierunkiem ośmiokrotnej medalistki mistrzostw Polski w ujeżdżeniu Olgi Michalak. Dotychczas zdobywały medale w mistrzostwach województwa lubelskiego, startowały w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Po raz pierwszy wystąpiły w mistrzostwach Polski.

W lipcu Katarzyna i Anna wystartują w mistrzostwach Europy juniorów we Włoszech.