Finał krajowy V gimnazjady w piłce nożnej chłopców

Od piątku do niedzieli na boiskach białostockiego MOSP-u odbywać się będzie finał krajowy V gimnazjady chłopców w piłce nożnej. Jednym z faworytów imprezy będzie zespół Publicznego Gimnazjum nr 18, prowadzony przez Sławomira Kopczewskiego
Oprócz Publicznego Gimnazjum nr 18 z Białegostoku w rozgrywkach wezmą udział wyłonieni w eliminacjach przedstawiciele województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego i pomorskiego. Zawody rozpoczną się w piątek o godz. 10 na boiskach MOSP-u przy ulicy Świętokrzyskiej. Zespoły zostaną podzielone na dwie grupy, z których awans wywalczą po dwa najlepsze. Mecze decydujące o czterech najwyższych pozycjach zostaną rozegrane w niedzielę.

Reprezentanci Białegostoku to piłkarze grający na co dzień w drużynie Hetmana Sławomira Kopczewskiego. Zawodnicy ci - rocznik 1989 - kończą właśnie naukę w gimnazjum.

- Chcielibyśmy bardzo odnieść sukces w tych rozgrywkach - mówi Kopczewski. - Tym bardziej że trzy lata wcześniej wywalczyliśmy mistrzostwo Polski szkół podstawowych.

Wśród białostockich zawodników główną rolę powinien odgrywać Rafał Muczyński, którego trener Adam Nawałka chce od 30 czerwca wcielić do kadry drugoligowej Jagiellonii.

Najgroźniejszym rywalem białostoczan w walce o mistrzostwo powinna być drużyna reprezentująca województwo łódzkie, czyli reprezentacja gimnazjum z Bełchatowa, w której występują piłkarze grający w drużynie juniorskiej pierwszoligowego już GKS-u.